• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Linux, root - psucie systemu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez slavmaster Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 1 czerwca 2021 przez slavmaster
Aby poprawić ocenę z informatyki, założyłem się z nauczycielem, że zepsuję szkolny komputer, tak aby system się już nie uruchomił. Warunek jest jeden - musi być to zrobione od środka, bez pomocy zewnętrznych tj. usb killery czy złośliwe oprogramowania pobrane z internetu.Tylko ja, komputer i moja wiedza. Na żadnym z  kont uczniowskich na windowsie 7 nie mam dostatecznych uprawnień, aby sformatować dysk, czy coś w tym stylu. Jest jednak zainstalowany też linux - ubuntu, którego udało mi się dzisiaj wprowadzić w recovery mode gdzie mam dostęp do roota z adminem. Ale co teraz? Nauczyciel pochwalił mnie za "dobry approach" i powiedział, że jemu samemu przychodzi na myśl co najmniej kilka komend na to jak namieszać żeby komputer już się nie podniósł. Ja mam podać co najmniej 2 pomysły na popsucie kompa. Może jakieś sugestie?
komentarz zamknięcia: Wyczerpany temat
1
komentarz 28 maja 2021 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Sugestia: NIe zakładaj się więcej jeśli nie masz pomysłu. Tym bardziej że to miała być "czysta gra bez pomocy".
komentarz 29 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@slavmaster,no to psuj :D a nie pytaj jak popsuć 

komentarz 29 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@slavmaster, ustaw w /etc/fstab nieprawidłowy ID dysku głównego.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
wybrane 29 maja 2021 przez slavmaster
 
Najlepsza
Osobiście polecałbym usunięcie całego pythona (wszystkie wersje) , basha w sumie też można, no ogólnie pousuwanie wszystkich najważniejszych rzeczy, a i skoro masz dostęp do roota to chyba raczej możesz sformatować dysk. Ale przed zrobieniem czegokolwiek zastanów się z 5 razy bo może się okazać że po usunięciu czegoś stracisz np. dostęp do wykonywania innych komend i no niby komp będzie popsuty ale będzie działał, dlatego warto po kolei przemyśleć swoje działania

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez danehcan Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 432 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez TruXV Początkujący (270 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...