• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podejrzenie śledzenia, ciezki przypadek

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
459 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Witam kolegów. Mam problem, Gdy Z jakoś czas temu moje hasła zostały przejęte przez znaną mi osobę. Problem polega na tym, że zrobiłem format dysków. Wyglupilem licencje na Nortona 360 z dodatkami do przeglądarki. Zrobiłem gruntowne skanowanie. Wykrył coś co prawda. Ponadto program Malwarebytes, również wykrył. Utworzylem dwuetapowe logowanie do fejsa i poczty. Zmieniłem hasła. Łącze się przez vpn. Sądzę, że nadal ta osoba ma dostęp do mojego mesengera przynajmniej. Czy ktoś jest w stanie udzielić mi informacji jak to jest możliwe?
komentarz 28 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
"ciężki przypadek", sensu nie ma takie pytanie, bo nikt Ci nie jest wstanie odpowiedzieć poprawnie.  Możliwość jest zawsze, messenger działa ciut inaczej niż FB, może ma autoryzacje przez telefon :) i dostęp, a może to są tylko twoje widzi-misie.
3
komentarz 28 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Przecież może wyczyścić wszystkie sesje i problem z głowy.
3
komentarz 28 maja 2021 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Sądzę, że nadal ta osoba ma dostęp do mojego mesengera przynajmniej

...to wejdź w ustawienia bezpieczeństwa FB i zobacz listę obecnie zalogowanych i autoryzowanych urządzeń? Co jak co, ale to można akurat trywialnie zweryfikować.

komentarz 30 maja 2021 przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
A może to jest coś w stylu Keylogger?
komentarz 24 czerwca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
jeśli zrobiłeś format dysków to średnio ma on w ogóle prawo na nich być
komentarz 29 czerwca 2021 przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Zrobiłem format dysku C. Resztę przeskanowane Nortonem 360 i Malwarebytes. Problem dotyczy głównie mesengera. Włączone logowanie dwuetapowe, kilkukrotnie zmieniane hasło. Łącze się przez VPN przez tel. Problem nie ustal.
komentarz 29 czerwca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Może ma dostęp do twojego konta za pomocą OAuth2?  Możesz też zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Może jakaś aplikacja zawirusowana?
komentarz 2 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
samo Oauth2 nie wystarcza, bo są tokeny też pewnie, albo ciasteczka :)

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 3 lipca 2021 przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
edycja 23 lipca 2021 przez gsekulski
Telefon skasowany różnymi aplikacjami antywirusowych. W komputerze dodałem rozszerzenia do przegladarki: Norton Safe Search, Bitdefender Antitracker. Kilkukrotnie zmieniane hasło mesengera. Weryfikacja dwuetapowa do mesengera i poczty. Caly czas zainstalowany Norton 360 z wszystkimi aktywnymi modulami. Tydzień temu jeszcze mój mesenger był
komentarz 3 lipca 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

...to wejdź w ustawienia bezpieczeństwa FB i zobacz listę obecnie zalogowanych i autoryzowanych urządzeń? Co jak co, ale to można akurat trywialnie zweryfikować.

Sprawdź to  

komentarz 8 lipca 2021 przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Sprawdzałem. Mając na myśli aktualnie zalogowane to wszystko wydaje się być ok. Co do autoryzowanych miałem 2. Nie kojarzę, abym któremu dawał autoryzację. Tymbardziej iż jakiś czas temu czyscilem ta listę.
komentarz 8 lipca 2021 przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Sprawdzałem. Mając na myśli aktualnie zalogowane to wszystko wydaje się być ok. Co do autoryzowanych miałem 2. Nie kojarzę, abym któremu dawał autoryzację. Tymbardziej iż jakiś czas temu czyscilem ta listę. Zastanawia mnie jakim cudem to było zrobione. Wcześniej nad komputerem czuwała pełną wersją Bitdefendera Total S. A wiem, ze nie tylko mesenger byl przejety.
komentarz 8 lipca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Wystarczy gdzieś się zalogować za pomocą FB.... Gdzieś się logowałeś za pomocą FB?
komentarz 8 lipca 2021 przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
edycja 11 lipca 2021 przez gsekulski
Oprócz swojego komputera nie. Jak juz wprowadzalem haslo lub zmienialem to przy polaczeniu VPN. Ale to nie dotyczy tylko fb. Były wyciąganie informacje z innych serwisów, hasla
komentarz 20 lipca 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Tydzień temu jeszcze mój messenger był czytany.

A to na jakiej podstawie stwierdzasz?

komentarz 23 lipca 2021 przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Na takiej podstawie, iz dostałem informacje od pewnej osoby że to się dzieje. Z kilkoma przykładami treści moich rozmów. Nie są to zarty.
komentarz 31 lipca 2021 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Może usuń stare konto i stwórz nowe?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 68 wizyt
pytanie zadane 2 lutego w Bezpieczeństwo, hacking przez Marcelixxxi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...