• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Studia w uk kierunek machine learning

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
110 wizyt
pytanie zadane 27 maja w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez grewwwew Użytkownik (580 p.)
zamknięte 19 czerwca przez grewwwew
Witam. Czy po skończonych studiach w uk na kierunku machine learning z papierkiem magistra mogę zarabiać więcej od (innych) osób czy nie robi to różnicy?
komentarz zamknięcia: .
2
komentarz 27 maja przez Tomek Sochacki Ekspert (228,380 p.)
Same papierki nic nie znaczą, zależy po.prostu co potrafisz. Jak ML i DL to przede wszystkim matma.
komentarz 28 maja przez Wiciorny Mędrzec (166,950 p.)
no tutaj ostra weryfikacja wiedzy jset na rozmowach, algorytmy, matma, wszelkie operacje logiczne/arytmetyczne na bitach ...
to serio nie wymga papierka tym bardziej :D bo wyjdzie tak czy siak na takich rozmowach

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 maja przez J0ker Stary wyjadacz (11,790 p.)
Możesz, jeszcze jak.

Możesz też nie. Nie wiemy jak potoczy się Twoje życie.
0 głosów
odpowiedź 28 maja przez Wiciorny Mędrzec (166,950 p.)

Możesz zarabiać więcej od innych osób, tylko nie rozumiem za bardzo o jakich osobach mowa.
O ogólnej popylacji tak.

O osobach na tym samym stanowisku, tak jeśli jesteś lepszy.

NIE - jeśli mowa o samym papierku i tytule magistra, to nie powoduje "wzrostu zarobku, czy większej pensji" wobec osób na tym samym stanowisku.
Więc - tak oczywiście możesz zarabiać więcej na tym samym stanowisku od innych, tak ogólnie tez możesz zarabiać więcej i NIE, tytuł magistra i ukończenie uczelni nie  zmienia w tym nic  [ nikt Ci pensji nie podniesie za to że masz magistra - bo teraz magistra moze miec kazdy ] i  to samo nawet ktoś bez magistra, bez uczelni na tym samym stanowisku, ale lepszy... od Ciebie bedzie zarabial wiecej

Ten rodzaj myślenia przypomina mi "starej daty myślenie rodziców" którzy wręcz naciskają i każą mieć studia- sugerując i wysyłając swoje dzieci na najlepsze uczelenie, w myśl  że bez nich ( papierku, ukończenia ) w życiu nic nie zarobisz, albo z nimi zyskasz więcej. etc. No to niestety juz tak nie wyglada, pomiajac tam gdzie to wymagane jak np. nauka w szkole, czy MEDYCYNA 

0 głosów
odpowiedź 28 maja przez profesorek96 Szeryf (86,280 p.)
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Chcesz iść na studia w UK, kształcić się w kierunku ML, zrobić tam mgr. Następnie być rozchwytywanym bo ty kończyłeś studia zagranicą.

Zacznijmy od pewnego ciekawego zjawiska, weźmy taką firmę która sprzedaj reklamy w internecie czytaj Google. Firma ta niesamowicie ceni sobie Polaków, Rosjan. Ciekawe czemu zapytasz. Można narzekać na nasz system edukacji że jest taki czy inny. Jednak prawda jest taka że my mamy w szkole bardzo dużo wiedzy upchane. To samo tyczy się studiów. Studia w Polsce są wręcz przepchane wiedzą i materiałem. Z jedne strony to dobrze bo jest szansa się czegoś dowiedzieć z drugiej często ludzie lecą na gotowcach bo nie są w stanie tego wszystkiego ogarnąć na przyzwoitym poziomie.

Druga sprawa to sam program studiów. W Polsce na studiach szczególnie tych pierwszego stopnia uczymy wszystkiego po trochu. Uczymy się głownie podstaw, jak coś działa pod spodem. Uczelnia ma mniej wspólnego z biznesem, nie używa się aż tyle freamworków. Zaś za granicą to wszystko robi się pod biznes, od razu uczysz się freamworków.

Takie działanie implikuje to że taki absolwent po studiach w UK będzie lepiej przygotowany do pracy, na studiach miał wiele materiału przydatnego w pracy. Niestety on często nie wie jak to dokładnie działa. Wie że tak jest i już.  Zaś po studiach w Polsce sytuacja jest odwrotna, studia nie kształcą nas do pracy. Wiedze potrzebną do pracy musimy zdobywać na własną rękę, zaś mamy solidne podstawy by tą wiedze zdobywać, mamy szerszą perspektywę.

Jeśli nie wierzysz mi to zobacz na listy rankingowe w olimpiadach informatycznych. Zobaczysz że Polacy co roku stają na podium. Kolejna sprawa to zawody CTF (zawody dla hakerów), polskie drużyny są w TOP 10 najlepszych drużyn świata.

Podsumowując, dziś świat zmienia się bardzo szybko. Nie wystarczy skończyć uczelnie i wypinać pierś do pracodawcy prosząc o 8k na rękę na start. W tej branży liczy się ciągły rozwój, pasja.  Nikt nie da ci za sam dyplom bez wiedzy pieniędzy. Ponieważ to się nie kalkuluje, biznes oczekuje rezultatów za które tobie może zapłacić.

Sztuczna inteligencja to matma i jeszcze raz matma.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 252 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 186 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

84,745 zapytań

133,550 odpowiedzi

295,964 komentarzy

56,007 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...