• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jason Brownlee Książki do uczenia maszynowego - recenzja, czy warto kupować? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Aqua 4 Gaduła (3,220 p.)
edycja 24 maja 2021 przez Aqua 4

Witam, jakiś czas temu natchnąłem się na ebooki autorstwa Jasona Brownlee:

https://machinelearningmastery.com/products/

https://www.goodreads.com/author/list/1329126.Jason_Brownlee

Przerobiłem już trzy jego książki: GANyLSTMy i NLP, pierwsza i trzecia z nich naprawdę trzymały poziom, ta o LSTM-ach trochę odstawała. Słyszałem też różne recenzje na temat jego książek, większość z nich była pozytywna, ale niektóre książki zostały oskarżone o zbyt duże upraszczanie przykładów. Czy ktoś z was czytał już jego książki? Czy warto, a jeśli tak to jakie? Jakie są alternatywy? Co polecacie później? Zazwyczaj po przeczytaniu rozdziału czytam także papiery wymienione w bibliografii, czy to dobry pomysł?

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Edit: Dodam jeszcze, że nie są to pierwsze książki jakie czytałem na temat uczenia maszynowego, wcześniej przerobiłem jeszcze Python. Uczenie maszynowe. Wydanie II i Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn i TensorFlow. Wydanie II.

Możliwe odpowiedzi:
Kontynuuj z jego książkami. (0 głosów)
Poszukaj czegoś innego. (0 głosów)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2021 przez Fut_techs Początkujący (420 p.)
Hej, moim zdaniem im więcej będziesz czytał tym lepiej, przynajmniej coś utrwalisz/coś nowego poznasz. Kontynuuj jego książki. :)

Polecam książkę Black Hat Python, dobrze wyjaśnia sieci itp. w python.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 191 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...