• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie okienkowe Java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
389 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2021 w Java przez Beginner555 Obywatel (1,760 p.)

Cześć,

Mam takie pytanie. Czy jak mam już gotowy program napisany konsolowo to mogę w jakiś łatwy sposób przejść na postać graficzną (okienkową) tego programu? Ogólnie jeszcze nie pisałem programów okienkowych, obejrzałem pare filmików jak robi się ramkę :) Więc moje pytanie czy muszę cały program pisać od początku dzieląc pierwszy kod na części, które będą obsługiwać jakieś zdarzenia itp.  Czy da się to jakoś trochę prościej i szybciej zrobić? Za wasze wskazówki z góry DZIĘKUJĘ ! wink

1
komentarz 23 maja 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Zawsze możesz napisać oddzielny program, który będzie nakładką graficzną na ten już istniejący program. Będzie go sobie uruchamiał w tle, przechwyci jego "wyniki" i będzie je jakoś tam wyświetalał w okienku. Tak często działają rózne programistyczne IDE - uruchamiają zwykły konsolowy kompilator w tle i przechwytują wyniki (lista błedów).

To jest dobre (jedyne) podejście jak program konsolowy jest 'obcy', nie da się go przerobić.

Jednak nawet jak to twój program to programowanie okienkowe to trochę inna filizofia - tam jest sterowanie zdarzeniami, odrysowywanie okienek gdy jest potrzeba. W sumie da się, ale to nie jest trywialne. Praktycznie musisz napisać program raz jeszcze, najwyżej użyć kawałków tego konsolowego programu (tej logiki biznesowej).
komentarz 23 maja 2021 przez Beginner555 Obywatel (1,760 p.)
Dzięki za wskazówki :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
To nie do końca take proste, oczywiście że możesz stosując np. JavaFX
https://www.youtube.com/watch?v=FLkOX4Eez6o&ab_channel=thenewboston
polecam ten kanał na tym, na start- chociaż to jeszcze stara wersja javyFX - więc też musisz szukać np. Java FX9, natomiast jest jeszcze opcja w Swingu, ale moim zdaniem FX- jest dużo lepszym i szybszym rozwiązaniem, a korzystać nawet można z tzw. SceneBuilder - który zapewnia budowanie okienka graficznego nie tylko z poziomu kodu.
Oczywiście logika twojej aplikacji, "tzw zdarzenia-eventy" listenery, handlary bedziesz musial implementować do kodu tak żeby była interakcja
komentarz 23 maja 2021 przez Beginner555 Obywatel (1,760 p.)
Dzięki za wskazówki :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,282 wizyt
pytanie zadane 1 października 2020 w Java przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 487 wizyt
pytanie zadane 10 października 2018 w C i C++ przez CursedHunter Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...