• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór studiów PJATK, WIT, WWSI

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,987 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Programuje sobie Nowicjusz (120 p.)
Witam,
zastanawiam się jaką uczelnie wybrać w Warszawie (głównie rozważam prywatne).
Aktualnie zastanawiam się nad PJATK, WIT i WWSI.
Chciałbym się dowiedzieć od was w miarę możliwości jaką wartość mają dyplomy tych uczelni jak chodzi o pierwszą pracę bo wiadomo że na starcie do CV to za dużo wpisać nie będzie można oraz jak przygotowują te uczelnie do zawodu. Jakieś wasze opinie jak tam studiowaliście bądź co słyszeliście o tych uczelniach, może ktoś jakąś konkretnie poleca (nie musi być z wymienionych przeze mnie aczkolwiek na PW czy UW raczej się nie dostane). Też z chęcią dowiem się co myślicie o studiowaniu dziennym  i zaocznym bo chwilowo byłem przekonany na dzienne gdyż moja wiedza odnośnie języków programowania zbyt pokaźna nie jest a wręcz nikła, ale słyszałem że podobno można już sobie coś znaleźć jak się zna dobrze na komputerach plus ogarnia język angielski, nie wiem na ile to prawda, ale jak tak to obie rzeczy dość dobrze ogarniam i stąd moje pytanie odnośnie dziennych i zaocznych. Za każdy wpis z góry dzięki i jak możecie to nie piszcie że studia nie uczą programowania bo się tego już naczytałem i wiem że czeka mnie dużo samodzielnej pracy :D
komentarz 23 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

jaką wartość mają dyplomy tych uczelni 

Zerową. Jak innych uczelni w Polsce. Pierwszy raz spotykam się z stwierdzeniem by uczelnie w Polsce pomagały zdobyć pracę od strony rekrutacji. 

komentarz 23 maja 2021 przez Programuje sobie Nowicjusz (120 p.)
Nauczycielka infy mi tak mówiła no i czytając wypowiedzi na różnych forach można czasem przeczytać że z jakiś uczelni których nikt nie zna i są opłacane najczęściej 50 złotych miesięcznie CV w przypadku wielu zgłoszeń ląduje w "koszu".
komentarz 24 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no to weź pod uwagę, że generalnie nie masz wymogu "wykształcenia wyższego" możesz programować bez studiów, wielu znam takich od lat i CV pójdzie Ci do kosza bez "biznesowego czasu pracy", czy projektów, a nie to czy wpiszesz sobie uczelnie w CV czy nie, a tym bardziej jaka to uczelnia :D.

Chyba, że chcesz być menagerem... albo architektem,  to wtedy musisz mieć wk. kierunkowe wyższe nawet w Kozieł wólce, ale byle mieć papier.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 maja 2021 przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
Ze studiami jest różnie - raz pomagają, a raz nie. Prawda jest taka, że studia są tylko po to aby nas jakoś ukierunkować. Powinny dać Ci fundamenty do zbudowania jakiejś głębszej wiedzy, bycia profesjonalistą. Jednak bez komercyjnego doświadczenia jest kiepsko, chociaż na mojej uczelni są różne eventy, dodatkowe fuchy i w taki sposób można dostać się do świata programowania trochę szybciej. Ostatnio chociażby szukali studentów do projektu systemu MES pisanego w C#, mieć coś takiego w CV jest fajnie. Jednak warto też pamiętać, że szybciej rekruter spojrzy na absolwenta uczelni wyższej niż kolejnego gościa z bootcampa, który chce się przebranżowić z polonisty na programistę 15k :)
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2021 przez dawid_cisco Użytkownik (930 p.)
Cześć!

Ja studiuje na WIT. Jak masz jakieś pytania to możesz śmiało mi zadać na Priv.
–1 głos
odpowiedź 25 maja 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Znam osobę która studiowała na PJATK.

Tamtejszte studia są całkowicie "pro-Microsoftowe". Z linuxa jest chyba symboliczny jeden przedmiot, a poza nim wszystko się robi na Windowsie jak również stawia się na konkretne technologie Windowsowe (C#, jakieś Microsoft Dynamics,  ASP.NET) i tak dalej. Z jednej strony ziomek zarabia 30k więc fajnie, z drugiej - jeśli akurat ktoś nie trafi na pracę w tych konkretnych rzeczach to te studia będą prawie bez sensu.

O pozostałych 2 uczelniach nie wiem prawie nic.

Najlepiej zarejestruj się na wszystkie 3 i wybierz tę gdzie był najwyższy próg wejścia.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,198 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kvk Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,133 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,812 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dawid_cisco Użytkownik (930 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...