• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do zarządzania plikami

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
402 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)
Dzień dobry

Proszę o odpowiedź. Mam zapełnione 90% dysku, ale nie wiem dlaczego. Ostatnio odinstalowałam dwa programy, które wydawały mi się bardzo duże, ale jednak nie. Mam bajzel w plikach i teraz planuję go ogarnąć. Czy znacie jakiś program, który mi powie, które foldery zawierają ile gigabajtów danych?

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 21 maja 2021 przez disaster Bywalec (2,120 p.)
pobierz i zainstaluj. darmowy program. -> WinDirStat

Pokarze Ci dokładna lokalizację każdego pliku i fajnie graficznie przedstawi jego wielkość. ;)
Czyli dokładnie to czego chcesz. :)
komentarz 22 maja 2021 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)
Dzięki za pomoc.
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2021 przez niezalogowany
+1 głos
odpowiedź 23 maja 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Polecam też użyć: Duplicate Files Search & Link

Duplicate Files Search & Link (Duplicate Searcher) is an application for searching duplicate files (clones) and NTFS hard links as well symbolic links to the same file. It searches duplicate file contents regardless of file name (byte-by-byte comparison is used). This application allows not only to delete duplicate files or to move them to another location, but to replace duplicates with NTFS hard links or symbolic links as well (unique!).

This application was developed because I haven’t find any similar application which allows to operate NTFS-links.

A NTFS hard link is the file system representation of a file by which more than one path can refer a single file in the same partition. NTFS hard links allow several files to share the same space on the disk (the same file). For example, several applications can use NTFS-links to the same version of the library instead using different copies of the library files. If several hard links point to the one file, deleting of any hard links doesn't cause deleting of the file and freeing disk space until the last hard link to the file will be deleted.

 

Features:

  • Free for non-commercial use.
    Donations to support a further development are welcome! ;)

  • Fast search engine can scan multiple independent drives at once or multiple files on the same SSD.

  • Identify directory entries that already share a single linked file (hard or symbolic link) on Windows NTFS partitions.

    *Starting from version 6 also supports hard or symbolic links on Linux EXT2, EXT3, EXT4 partitions (tested only with EXT-partitions mounted with Ext2Fsd-driver for Windows).

  • Identify audio, video and JPG files that contain identical media content but have different metadata information. (Unique and new in version 7!)

  • Replace files with hard or symbolic links. (unique!)

    Replacing files with hard link means to link multiple directory entries (file names) to a single file on the same logical drive (aka volume/partition).
    Warning! Be very careful by linking system files, back-up files and files which can be altered by the user or OS. Hard or symbolic links aren't independent files anymore, all the links point to single file and, if the file is being overwritten using any of link, all other links will also point to the new content.

  • Detailed visualisation of duplicate files, NTFS hard linkssymbolic links and junction points.

  • Filter and sort files in many ways, including by fragmentation and hard links count.

  • Supports long paths (path longer than 260 characters). Many other applications don't support long paths.

–3 głosów
odpowiedź 21 maja 2021 przez niezalogowany
1
komentarz 21 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
pobieranie z komputer świat czy dobre programy to jak samowolne godzenie się na instalowanie trojana czy innego gówna
1
komentarz 21 maja 2021 przez niezalogowany

jeszcze mi się nie zdarzyło z kś złapać syfka... ale kto wie ?

Może i masz rację Dziękuję za sugestię i życzę udanego popołudnia wink

komentarz 21 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
no cóż, w moim przypadku zawsze gdy próbowałem coś pobrać z komputer świat czy dobre programy to zawsze eset mi na to nie pozwalał a jak udało mi się go zainstalować przez google drive, najpierw go tam wgrywając, to po przeskanowaniu wykryło mi że plik jest niebezpieczny
komentarz 21 maja 2021 przez niezalogowany
co nie znaczy że plik zawiera trojana ...
komentarz 21 maja 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
no nie musi akurat zawierać trojana ale każdy antywirus jakim skanowałem pliki z tego typu stron wykrywały mi wirusa
komentarz 22 maja 2021 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,250 p.)

@niezalogowany, 

To z komputer świat w ogóle da się coś pobrać? Kiedyś próbowałam pobrać stamtąd jakiegoś antywirusa, ale nic się nie działo, jakby link był wadliwy i nie było żadnego pobierania. Dlatego wolę oryginalne strony.

komentarz 22 maja 2021 przez niezalogowany

Ja ten magazyn od czasu do czasu kupuje i mam dostęp do części programów z płytki lub KŚ+ .ccleaner'a sam używam od czasu do czasu i uważam że jest to przyzwoity program.

To jednak moja subiektywna ocena i opinia.(nie zamierzam nikogo do niej zmuszać)

Link do źródła powyżej wink Pozdrawiam Serdecznie

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Hubert1406 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 325 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...