• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Fizyka w informatyce

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
651 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez Matek1924 Początkujący (300 p.)
Cześć

Mam pytanie jakie konkretne działy fizyki występują w informatyce(bez programowania) jeśli chodzi o programkwanie już znalazłem ciekawy materiał. i chodzi mi głównie  w elektronice

(wystarczy jak ktoś napisze same działy)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 lipca 2021 przez wokiap Nowicjusz (240 p.)
Cześć

radzę ci się zająć robotyką - popatrz sobie na mikrokontrolery - raspbery pi czy arduino. Forbot robi fajne kursy. Masz mało programowania ogólnie. Jeśli zacczynasz z programowaniem od zera i chcesz się nauczyć to radzę ci zacząć z programowaniem na atmega - jest to trochę trudne ale mega wydajnościowe i ogólnie warto.

o budowie komputerów z systemem operacyjnym i wgl to zapomnij - możesz zrobić proste jakieś które coś wyświetlaja czy liczą - tu masz sporo materiałów na necie

Takto to informatyka to jest elektronika + programowanie nic więcej nie ma. więc twoje pytanie jakie fizyczne działy są w informatyce bez programowania to elektronika po prostu. Możesz sobie popatrzeć na jakieś bramki logiczne ale to dalej będzie elektronika jednak.

Osobiście polecam arduino i mikrokontrolery w ramach hobby - dużo frajdy w tym jest
komentarz 29 lipca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
edycja 29 lipca 2021 przez Oscar
Akurat odradzałbym uczenie się programowania od zera na atmedze itp. - lepiej najpierw nauczyć się programowania w normalnym środowisku, pod systemem, a potem przejść na to, dość specyficzne, programowanie "gołego" sprzętu.

Malinka to już co innego - jest system, pliki, sieć, mnóstwo pamięci (atmegi mają pojedyncze KB RAM) itp.
komentarz 30 lipca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Abstrahując, że zaczynanie obecnie od atmeg, to strata czasu.
0 głosów
odpowiedź 20 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Może te algebraiczne bardziej: liczby zespolone, ale z fizyki wiem że "ciężary prętów" -  ale fizyki samo takiej fizyki jako wzorów etc, to nie ma- ona przeszła bardziej w zaawansowaną algebre. Czyli macierze, zespolone, i wszelkie operacje z tym związane.
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2021 przez Max Dobrawski Początkujący (340 p.)
Do zrozumienia elektroniki przyda się wiedza z następujących działów fizyki: prąd elektryczny, elektrostatyka, magnetyzm.
komentarz 29 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
czy ja wiem? Bardziej znajomość układów - pinów, tabela Carnought'a , systemów binarnych ... bramki logiczne i operacje logiczne to głównie było na elektronice. Też pytanie co to za elektronika, bo wiesz zwykle opiera się o układy scalone.
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
edycja 30 lipca 2021 przez pvalue
na pewno nie będzie tego  "dualizm korpuskularno falowy", na 100% jest optyka bo światłowody, elektryka bo PC, mechanika

zależy od uczelni i kto prowadzi
komentarz 30 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nigdy nie miałem optyki na całych studiach. elektryka to tak, mechanika jest zawsze bez tego się nie obejdzie
komentarz 30 lipca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
ja mialem na laborkach, btw moze byc program informatyki kwantowej i fizyka będzie wywrócona do góry nogami

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,366 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 6,248 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2022 w Algorytmy przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...