• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Menu mobilne nie działa prawidłowo gdy strona wyświetla się na telefonie w pozycji poziomej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
788 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2021 w HTML i CSS przez madis Użytkownik (540 p.)
Dzień dobry mam pytanie, czy mógłby mi ktoś z was udzielić informacji dlaczego, podczas gdy wyświetlam moją stronę na telefonie w pozycji poziomej to, nie widać całej listy menu  a przewijanie menu jest niemożliwe.

linki do kodu źródłowego ( HTML)  https://pastebin.com/mkXhTRdA

linki do kodu źródłowego ( CSS)   https://pastebin.com/Tuf3tXaL

Całą stronę można zobaczyć pod tym adresem:  http://maderka.vot.pl
komentarz 21 maja 2021 przez madis Użytkownik (540 p.)
Wszystko chodzi. Błąd przeglądarki dziękuje za rozwiązanie tego problemu. Mam jeszcze jedno pytanie, kiedy przeniosę stronę na serwer i wejdę na nią z telefonu to podczas kliknięcia palcem w pole textarea to górna belka z logo zakrywa mi to pole. Czy wiecie może dlaczego??

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 maja 2021 przez epoka Nowicjusz (140 p.)

Nie jest możliwe przewijanie, ponieważ umieściłeś menu wewnątrz headera, a ten z kolei jest na fixed i ustawienie position: absolute nie spowoduje nagle, ze strona zacznie go widzieć (czyt. "nie odklei się od ekranu"). Tutaj analogiczny przykład dla rozjaśnienia: klik - tekst, który wystaje poza nawigacje jest jeszcze widoczny w hederze, a pozostała cześć jest ucinana. Najprostsze rozwiązanie to ustawienie overflow: auto na menu - jeżeli elementy wewnątrz menu się nie mieszczą to dodaje scrolla (w przypadku urządzeń mobilnych umożliwia scrolowanie) - klik.

komentarz 21 maja 2021 przez madis Użytkownik (540 p.)

@pablop76, jak obrócę ekran telefonu poziomo w przeglądarce, to skrolowanie działa tak że nie widać kontaktu

komentarz 21 maja 2021 przez pablop76 VIP (123,120 p.)

Zastosuj podpowiedź @epoka

komentarz 21 maja 2021 przez madis Użytkownik (540 p.)
Ja się chyba, źle wyraziłem, za co przepraszam. Chodzi mi oto, że dla wszystkich rozdzielczości pionowych menu mobilne wygląda ok.(kiedy tworzyłem post) Natomiast sprawa komplikuje się gdy, chodzi o rozdzielczości poziome
komentarz 21 maja 2021 przez epoka Nowicjusz (140 p.)
Dodaj powyższą regułę do menu mobilnych i powinno pomóc.
komentarz 21 maja 2021 przez madis Użytkownik (540 p.)
edycja 21 maja 2021 przez madis
Po zresetowaniu wszystkich przeglądarek wszystko, działa, menu się skroluje ;). Podpowiedź @epoka rozwiązała problem. Dziękuje :) Mam jeszcze jedno pytanie, jak mogę rozwiązać problem,  kiedy przeniosę stronę na serwer i wejdę na nią z telefonu to podczas kliknięcia palcem w pole textarea to górna belka z logo zakrywa mi to pole. textarea

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 504 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez edwardo Nowicjusz (140 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 1,855 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...