• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu server postfix konfiguracja

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez m3j012368 Nowicjusz (120 p.)

Witam,
Jestem bardzo raczkującym administratorem, potrzebuje pomocy odnośnie konfiguracji postfix.
Może na samym wstępie napiszę czego oczekuje i z czym mam problem.

A więc potrzebuje skonfigurować postfix w mojej firmie który będzie działał w następujący sposób :

Aplikacja wysyła wiadomość ( np SQL ), trafia to na serwer smtp jest weryfikacja z kontem office poprzez zaszyfrowane w pliku passwd login i hasło używałem do tego rekordu MX np. [company-org.mail.protection.outlook.com]25

i z konta office wraca do firmy do odpowiedniej osoby ustawionej w aplikacji alarmującej

inspirowałem się między innymi tym poradnikiem od 3 pkt " https://www.middlewareinventory.com/blo ... ffice-365/ "

I teraz w czym jest problem mianowicie:
Po konfiguracji i użyciu komendy " echo "Some Email to Test"|mailx -s "Test Email" -r it@company.com someemail@company.com " działa, w logach jest wszystko czarno na białym, maile dochodzą. Ale jak już chcę wysłać bezpośrednio z apliakcji np ( sql,eset czy co kolwiek innego) to mogę tylko i wyłącznie na konto stworzone na linuxie np root@company.org w innym przypadku jest time-out, a ja nie chce żeby tam przychodziły maile tylko żeby ten serwer działał jako proxy i odbijał maile najlepiej w taki sposób jak opisałem wyżej najprościej :
Aplikacja -> postfix ( autentykacja z kontem office ) -> powrót do firmy do odpowiedniej osoby.

( myślałem też nad stworzeniem aliasów root@comapny.com - własciwy-mail@comapny.com ) ale nie wiem czy to jest właściwy sposób, chciałbym też w aplikacji wybierać użytkownika do którego takie wiadomości mają trafiać.

Nie oczekuje gotowego rozwiązania, liczę raczej na jakieś wskazówki, jak ktoś podeśle poradnik do konfiguracji, to bardzo proszę o napisanie na czym się mam skupić w tym poradniku.

Mam nadzieję że nie zostanę zmieszany z błotem :D

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 510 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...