• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Flutter & Kotlin - Jak to łączyć?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
722 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w Android, Swift, Symbian przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)
zamknięte 10 czerwca 2021 przez SzymonPJ
Hello world,

 Od kilku dni pracuję nad ogarnięciem komunikacji między apką w fluterze a funkcjami napisanym w kotlinie, nijak mi nie idzie.

 Może ktoś z was ma do polecenia materiały jak to zrobić? Domyślnie planuję zrobić obsługę bluetootha i wybrałem kotlina bo choć przykładów jest mniej niż w java to jednak jest bardziej przyszłościowy i google go poleca.

 A może ktoś z was już to przerabiał i dałby się przekonać za piwko żeby mi wytłumaczyć podstawy co i jak.

Pozdro ! ;)
komentarz zamknięcia: problem już nie aktualny

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 maja 2021 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Na stronie fluttera jest dobry przykład jak w tym celu użyć MethodChannel https://flutter.dev/docs/development/platform-integration/platform-channels?tab=ios-channel-swift-tab

komentarz 18 maja 2021 przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)
Pod java ... czego nie rozumiem bo google chyba powinien bardziej wspierać kt
komentarz 19 maja 2021 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Przecież jest kod Kotlinowy domyślnie ustawiony. Dodatkowo masz opcję Java
komentarz 21 maja 2021 przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)
Przykład na stronie fluttera jest napisany w java, co z tego że domyślnie mam kotlina ustawionego w projekcie. Dla mnie to tym bardziej dziwne czemu nie ma przykładu dla kotlina.

Nie znam za dobrze ani tk ani java , więc może dla mnie to nie oczywiste , bo czytałem że kotlin jest b. podobny
1
komentarz 26 maja 2021 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Na stronie jest domyślnie przykład w kotlinie.

Te co się nie da zmienić to są to przykłady w Darcie, języku w którym się pisze we flutterze.
komentarz 10 czerwca 2021 przez SzymonPJ Użytkownik (940 p.)
teraz już tak
komentarz 21 czerwca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Fajna sprawa, też o tym czytałem, że UI jest we Flutterze, a "logika biznesowa" w Kt lub Java.
komentarz 22 czerwca 2021 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Logike biznesową też się pisze we Flutterze zwykle. Komu by się chciało pisać dwa razy logikę - na ios i na android

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 316 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 383 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w Android, Swift, Symbian przez jisho Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 550 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2020 w Android, Swift, Symbian przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...