• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jaka baza danych w javascript(nie chcę php)

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
477 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2021 w SQL, bazy danych przez Maksymilian Chojniak Nowicjusz (200 p.)
edycja 17 maja 2021 przez Maksymilian Chojniak
piszę stronę internetową w thymeleaf ale nie wiem jaką baze danych wybrać?

Znam dobrze javascript i nie chcę uczyć się php.

Jaką bazę danych polecacie?

Gdzie mogę znaleść tutoriale na temat jak potem połączyć thymeleaf z bazą danych?
1
komentarz 18 maja 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Używasz tutaj zapewne Javy nie Javascriptu. Jesteś pewien swojego tytułu pytania?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 maja 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Za dużo nieścisłości.

Szukasz bazy danych ale podajesz nam informacje o frameworku do pisania... frontendu - Thymeleaf.

Jeśli używasz thymeleaf to prawdopodobnie używasz Javy i jakiegoś frameworka pod JVM - np Springa.

Spring ma już jakieś ORM (JPA, Hibernate etc) - dlatego nie musisz używać Nest.js -> który działa na zupełnie innych zasadach i w nim programujesz w zupełnie innym języku.

Pytanie co chcesz zrobić? Jeśli tylko poduczyć się z komunikacji frontend -> baza danych to w zupełności wystarczy czy baza h2. Jest to baza bardzo prymitywna natomiast jest szybka w konfiguracji i w zupełności wystarczy do nauki.

Nie wiem co chcesz zrobic i czego chcesz sie nauczyć natomiast thymeleaf nie jest dobrym rozwiazaniem do frontendu. Nie musisz sie tym zajmowac teraz ale w przyszlosci zobacz rozwiazania takie jak React czy Vue ktore sa lepszymi (i czesciej uzywanymi) frameworkami/bibliotekami.
0 głosów
odpowiedź 18 maja 2021 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Cześć, warto poszukać jakiegoś rozwiązania opartego na ORM, na przykład NestJS. Jaką bazę podepniesz to sprawa w zasadzie drugorzędna: MySQL, Postgres itp..

komentarz 18 maja 2021 przez Maksymilian Chojniak Nowicjusz (200 p.)
przywrócone 18 maja 2021 przez Maksymilian Chojniak
czyli zamiast thymeleaf użyć na przykład NestJS?
komentarz 18 maja 2021 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Nie znałem tego thymeleaf, a jak widzę jest to Java i generowanie szablonów po stronie serwera. No, a skoro tak to wygląda to polecam przejść na Typescript i Angulara na przykład. Czy po stronie serwera czy klienta jak wolisz. Głównie chodzi o to, że tworząc model obiektowy z automatu jest generowana struktura bazy danych. Niestety nie mam aż tyle doświadczenia aby doradzać w zakresie thymeleaf -> baza danych, zdaje się że jakiś Spring jest.

1
komentarz 18 maja 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
thymeleaf nie jest alternatywa dla NestJS

Thymeleaf jest narzedziem do pisania frontendu - NestJS do pisania backendu

Thymeleaf moze byc alternatywa dla Reacta/Vue/Angulara natomiast NestJS jest alterntywa np dla Springa.
komentarz 18 maja 2021 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Tak - masz rację - to javascript mnie zmyliło w tytule.
1
komentarz 18 maja 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Choć oczywiśnie zapomniałem dodać że NestJS używa TypeScripta a Spring/Spring Boot - Javy. A to znaczaca roznica jak na poczatek nauki programowania/pisania API.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 502 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,705 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,037 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2015 w SQL, bazy danych przez sofnir Gaduła (4,690 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...