• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran laptopa przy podłączaniu tabletu graficznego

Object Storage Arubacloud
+1 głos
387 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez scotoplanes Nowicjusz (130 p.)
Hej! Mam problem, mianowicie dziś chciałam sobie trochę porysować. Mam laptop Dell Inspiron 15 G3 3590 oraz tablet graficzny huion kamvas 13. Ok 2 tygodnie temu - kiedy ostatni raz rysowałam - wszystko działało w jak najlepszym porządku. Nic się nie zacinało itd. Od paru dni jednak mój laptop przestał czytać sieć wifi, to znaczy po każdym uśpieniu i następnie odblokowaniu go wifi się rozłącza (mimo że na innych urządzeniach w domu działa bez zarzutu) i udaje się do niego dołączyć dopiero po około godzinie lub po zresetowaniu laptopa. Myślałam, że to problem z dostawcą internetu, ale dziś jednak mam podejrzenie, że to może z moim laptopem jest coś nie tak. Dziś z kolei przy podłączaniu tabletu do laptopa ekran na laptopie stał się czarny. Na tablecie z kolei wyświetlał się ekran normalny. Po chwili laptop zaczął głośno buczeć (coś w stylu warkotu), a po ok. 20 sekundach ucichł. Wtedy zresetowałam laptop i odłączyłam tablet. Aktualnie niby działa normalnie, ale jakoś dziwnie powoli. Ma ktoś może posłużyć pomocną co mogę zrobić, aby naprawić problem z ekranem oraz z internetem?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 maja 2021 przez Programmer01 Początkujący (490 p.)

Hmmm... Niestety nie znam się na takich rzeczach, ale mogę Ci nieco doradzić. Wszystkie "objawy" przypominają trochę zachowanie zawirusowanego komputera. Najprawdopodobniej na tablecie graficznym był wirus (mogę się mylić).

Ostatnio trochę eksperymentowałam z czarnym ekranem, a więc wiem, jak można z powrotem włączyć normalny widok. Mam nadzieję, że to zadziała:

Kiedy ekran jest czarny, naciśnij Ctrl+Shift+Esc (jednocześnie). Wyświetli Ci się okienko. W lewym górnym rogu masz "Plik" (kliknij), a następnie "Zacznij nowe zadanie" (czy coś w tym stylu). Po kliknięciu wyświetli Ci się czarne okno. Wpisz do niego:

start explorer.exe

Powinno zadziałać smiley

Mam nadzieję, że Ci pomogłam laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 447 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,752 wizyt
pytanie zadane 24 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Alias Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 271 wizyt
pytanie zadane 28 października 2017 w Urządzenia mobilne przez Jiin Obywatel (1,390 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...