• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra wykorzystuje 30% procesora a ma 15 fps'ów. Można z tym coś zrobić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
407 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2021 w Python przez MIMIX Początkujący (260 p.)
Piszę prostą gierkę w pythonie (korzystam z biblioteki pygame) i wczoraj jeszcze wszystko było dobrze miałem około 60-50 fps'ów ale dzisiaj kiedy usiadłem do kodowania zauważyłem że mam max 15 fps'ów bardzo przeszkadza to w dalszym pisaniu. Wszedłem w menadżer zadań aby zobaczyć czy nie mam odpalonej jakiejś aplikacji w tle i nie miałem, procesor był wykorzystywany w 40% w tym 26% wykorzystywał python (jeśli chodzi o ram to wykorzystuje okolo 40mb) jeśli była by potrzebna specyfikacja to:CPU:Intel Core i5-4300M 2,60GHz RAM: 8GB GPU:Zintegrowane Intel HD graphics 4600
komentarz 14 maja 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
A karta graficzna? Sam procesor naj mniej ważny. Może jakieś skomplikowane shadery dodałeś i siadło.
komentarz 14 maja 2021 przez MIMIX Początkujący (260 p.)
nie, tak wygląda funkcja do renderowania: def Render(image,x,y): screen.blit(image,(x-CameraPosX+640,y-CameraPosY+360)) nic po za tym nie odpowiada za wyświetlanie czegokolwiek

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
+1 głos
9 odpowiedzi 1,861 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez tirith Mądrala (5,940 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...