• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekazywanie maili po danej godzinie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
305 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
Cześć,

Mam pewien problem, chciałbym aby wszystkie maile które przyjdą po godzinie 16.00 byly automatycznie przekazywane na głównego maila firmy. Próbowałem poustawiać wszystko w filtrach poczty, lub thunderbirda, ale nic kompletnie nie działa tak jakbym tego chciał.

Istnieje jakieś rozwiązanie, aby każdy mail do godziny 16.00 zostawał normalnie, a po godzinie 16.00 był przekazywany na główną skrzynkę (innego maila)?

Korzystam z thunderbirda a emaile są na home.pl
komentarz 14 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Taki mały offtop:

Jeśli ktoś odpisze na e-mail na drugi dzień nie powinno się nic stać. Warto nauczyć klientów dzwonić w pilnych sprawach. Odkąd mam wyłączone powiadomienia z e-maila jestem szczęśliwym człowiekiem.

Drugi problem to zaczęte przez ciebie konwersacje. Jeśli dostaniesz odpowiedź w zaczętym wątku prawdopodobnie nowej osobie będzie trudno się w niej odnaleźć.

Trzeci problem którego jeszcze nie przewidziałeś to urlopy / chorobowe. Może jest łatwiejsze rozwiązanie Twojego problemu? Nie wystarczy podawać klientom TYLKO jeden główny adres e-mail?
komentarz 18 maja 2021 przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
To nie za bardzo tak działa, jest firma transportowa, jest kilku pracowników którzy pracują do 16.00 i jeden który zostaje do późna, pracownicy piszą z klienami w ciągu dnia i chcialbym zrobić, że ten jeden ktory siedzi do późna po godzinie w której nie ma juz nikogo poza nim dstawał wszystkie maile na glówną firmową skrzynkę.
komentarz 18 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Wiesz ale w teorii wszyscy mogą zawsze korzystać z tego samego e-maila i nie trzeba nic przekierowywać :)  Czasem nie rozumiem tych egzotycznych pomysłów na "usprawnianie" pracy
komentarz 18 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Bardziej chodzi o bezpieczeństwo. Wyobraź sobie, że ktoś mściwy ma dostęp do maila po zwolnieniu, albo nawet przed odejściem. Wszyscy klienci są obsługiwani z jednego adresu. Da się zgotować niezłe piekiełko. Wytłumaczyć się da, ale szkody wizerunkowe mogą się później odbić.
komentarz 18 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
przecież jest coś takiego jak zmiany haseł ;)
komentarz 18 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Problem w tym, że nie masz kryształowej kuli, chyba, że się mylę. Po prostu stosujesz zasadę ograniczonego zaufania i nie dajesz dostępu do wszystkiego, wszystkim. Nie znam firmy, która świadoma niebezpieczeństw korzysta z sposobu, który zaoferowałeś. Szczyt nieodpowiedzialności.
komentarz 18 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
A ja znam wiele firm gdzie do jednego adresu ma dostęp kilka osób. Nawet mój team developerski ma taki adres e-mail. Bardzo się przydaje gdy musimy założyć gdzieś konto aby każdy członek zespołu miał dostęp. Jeśli zatrudniasz osoby do których nie masz zaufania nie powinny mieć one dostępu do jakiegokolwiek adresu e-mail. Dzięki wspólnej skrzynce nawet łatwiej wykryć taka mściwą osobę ponieważ inni pracownicy dosyć szybko zobaczą co sie dzieje. Jeśli będzie miał swój adres może działać za plecami na szkode firmy dużo dłużej.

Hasła się zmienia nie pod wpływem kryształowej kuli ale gdy ktokolwiek odchodzi z firmy zapobiegawczo.

Ok nie chce się zagłębiać w ten temat zwróciłem tylko uwagę że e-mail nie służy do komunikacji w czasie rzeczywistym i na tym chciałbym skończyć.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez hubert91! Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt

92,550 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...