• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer po wymienieniu zasilacza inaczej działa.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez sthinalu Nowicjusz (160 p.)
Cześć, mam zagwostkę, gdyż przed wymienieniem zasilacza u informatyka mój komputer otwierał nawet cs go bez problemu, a teraz straszne są lagi, nawet gra "Pine" kiepsko działa, a to jedyny komputer na którym mogę się odstresować od studiowania i nauki. Podam specyfikację, może tutaj coś się zmieniło, aczkolwiek raczej nie obwiniam, że ten informatyk coś zepsuł xD

Windows 10, 64-bitowy system operacyjny

Procesor: AMD FX(tm)-4300 Quad-Core 3.80 GHz 2 rdzenie, 8 GB RAM

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4600 Series

Nie wiem co jeszcze XD Proszę o wszelkie porady, a ktoś mi powiedział, że te gry powinny działać, więc nie wiem co się stało. Dziękuję za każdą pomoc! :)
komentarz 18 maja 2021 przez sthinalu Nowicjusz (160 p.)

@PreZmyK,

przy "cięższych" programach procesor CPU w menedżerze zadań pokazuje 100% obciążenia. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, ostatecznie no trudno...zmarnowane pieniądze na naprawienie tego komputera... Ale dziękuję, za dotychczasową pomoc, dużo się nauczyłam :) 

komentarz 18 maja 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Przy cięższych programach zużycie 100% jest w normie, tym bardziej, że jest to słaby CPU. Musisz zjechać z ustawieniami i sprawdzić czy będzie lepiej. Najlepiej też postaw świeży system, może to wina OS'a, a może stary zasilacz coś uszkodził, np. nadpalił rdzeń GPU? Ciężko powiedzieć.
komentarz 18 maja 2021 przez sthinalu Nowicjusz (160 p.)
No właśnie po opiniach innych ludzi słyszałam, że to nie jest bardzo słaby procesor, więc miałam nadzieje, że by dał radę. Żadne zmniejszenie ustawień nie pomaga. Miałam zamiar przywrócić ustawienia fabryczne, więc to na pewno w najbliższym czasie zrobię. Informatyk, który sprawdzał stan komputera, nie zauważył żadnego uszkodzenia, więc to również odpada. Myślisz, że zmienienie procesora by pomogło? Ostateczne pytanie... przepraszam ogólnie za zawracanie głowy ciągłym dopytywaniem.
komentarz 18 maja 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Wg mnie nie opłaca się na tej podstawce zmieniać CPU. Nie są warte swojej ceny. Tym bardziej, że po zmianie CPU karta będzie wąskim gardłem.
komentarz 18 maja 2021 przez sthinalu Nowicjusz (160 p.)
Rozumiem. To dziękuję jeszcze raz za pomoc i miłego dnia!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Za duże napięcie być może na podzespołach - byc może jest za mocny? Sprawdzałeś jaki powinien być dostosowany zasilacz do PC ? To nie jest tak "że byle jaki dobry" zadziała, może byc zarówno za mocne jak i słabe napięcie
komentarz 14 maja 2021 przez sthinalu Nowicjusz (160 p.)
Tzn ja sama go nie naprawiałam, broń Boże- zepsułabym coś  został zmieniony przez informatyka, więc nie podważałam jego decyzji.
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2021 przez sthinalu Nowicjusz (160 p.)
Dodam, że poradził mi ktoś, żebym wymieniła podzespoły na lepsze, ale po pierwsze nie stać mnie tym bardziej teraz jak ceny poszły w górę  a do tego, po prostu dziwię się, że wcześniej problemu nie było :/
komentarz 15 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

To powinno być w komentarzu lub w pytaniu głównym. Tak działa to forum.

Dodam, że poradził mi ktoś, żebym wymieniła podzespoły na lepsze

Z reguły tego typu "rady" dają ludzie, którzy nie mają nic ciekawego do powiedzenia w temacie.

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 301 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 468 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 29 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...