• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Hostowanie strony wordpress na swoim komputerze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
456 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Klikos Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 17 maja 2021 przez Klikos
Witam, od kilku dni tworzę ze znajomym stronę w wordpressie. Postawiłem serwer lokalny przez xampp'a i wyglądało to tak, że przychodził do mnie i razem tworzyliśmy stronę. Strona jest tworzona w celach edukacyjnych, chcemy się nauczyć obsługi wordpressa i dlatego zdecydowaliśmy się na lokalny serwer. Dowiedziałem się ostatnio, że mogę postawić stronę na własnym komputerze i mój znajomy będzie miał do niej dostęp u siebie w domu. Więc przychodzę z pytaniem czy jest to możliwe aby za darmo postawić stronę na swoim pc tak aby mój znajomy mógł ją otwierać u siebie i edytować? Jeśli tak prosiłbym o pomoc jak to zrobić. Z góry dziękuje za pomoc :D
komentarz zamknięcia: rozwiązane

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 maja 2021 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
wybrane 14 maja 2021 przez Klikos
 
Najlepsza

1. Prostsza opcja

Jeżeli masz to postawione u siebie (lokalny serwer) to możesz mu udostępnić przy pomocy ngrok.

2. Bardziej skomplikowana

Jeżeli lepiej ogarniasz sieci to możesz to zrobić poprzez odpowiednie kierowanie portów na routerze / odblokowanie ich w zaporze systemowej i podanie znajomemu zew ip / domeny (jeżeli korzystasz z ddns).

O ile apache z pakietu xampp nasłuchuje w domyślnej konfiguracji na wszystkich interfejsach a nie tylko na localhost (tego nie pamiętam).

---

Jeżeli chodzi o kod (nie wiem co konkretnie chcecie współtworzyć) to możecie go współdzielić z pomocą git'a i trzymać na github'ie ale z opisu domyślam się, że chodzi wyłącznie o poznanie funkcjonalności Wordpress'a jako CMS'a a nie tworzenie w nim szablonów czy pisanie do niego wtyczek.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 521 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt

92,547 zapytań

141,390 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...