• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podobieństwa bazy danych i hurtowni danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
Cześć!

Mam mały dylemat na temat podobieństw pomiędzy bazami danych a hurtowniami danych. Różnice można znaleźć w internecie, jednak nie wiem, czy podobieństwami mogą być:

- hurtownia danych to również baza danych,

- zasięg wykorzystywania,

- zakres tematyczny,

- liczba źródeł danych,

Czy mogę liczyć na Waszą pomoc w weryfikacji poprawności tych podobieństw i ewentualnym pokazaniu alternatywnych odpowiedzi? :)
komentarz 23 października 2021 przez eliza90 Nowicjusz (100 p.)
Odsyłam do fachowców, którzy zajmują sie bazami danych m.in. ale też stworzą dedykowaną instancję do zarządzania danymi w chmurze :) Zupełnie nie trzeba się martwić wtedy o całą infrastrukturę! : https://www.arubacloud.pl/database-as-a-service-ceny-i-konfiguracja.aspx

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
wybrane 13 maja 2021 przez gorgonkowa
 
Najlepsza
  • Relacyjna baza danych do przechowywania 
    danych - stosowana jest w obu modelach 
  • Trwałość. Dane znajdujące się w hurtowni danych są stabilne i nie zmieniają się. tak samo w obu przypadkach 
  • Zmienność w czasie. Analiza danych w hurtowni uwzględnia zmiany zachodzące w czasie, tak samo naturalnie normalne bazy danych 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 173 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alex_995 Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 169 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...