• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

programowanie zadnia zyciowe java c++

Object Storage Arubacloud
–1 głos
425 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2021 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
zmienione kategorie 13 maja 2021 przez Eriss69
Witam!

Uczyłem sie c++ ale postanowiłem przerzucic się do javy, mianowicie szukam bardziej "życiowych zadań" nie chce mi sie robić juz zadan typu:

"napisz program ktory liczy/znajduje.." - trace przez to motywacje...

Chcialbym zrobić jakis projekt, ale pomyslow brak

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 maja 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

Uczyłem sie c++ ale postanowiłem przerzucic się do c++

Zdecyduj się. I co konkretnie ma do tego Java?

Niestety w większości, a może nawet we wszystkich projektach spotkasz się z zadaniem typu napisz program ktory liczy/znajduje jako część większej całości.

komentarz 13 maja 2021 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
postanowiłem przerzucic się do javy przepraszam...

Czy mógłbym prosić o jakies zadania życiowe?

Maly challenge chce zrobic.

Zadanka jak i do c++ jak i do javy.
+1 głos
odpowiedź 13 maja 2021 przez TOM_CPP Pasjonat (22,640 p.)

szukam bardziej "życiowych zadań"

Jeżeli szukasz prawdziwych wyzwań, to polecam stworzyć program, który będzie efektywnie przeszukiwał dostępnych online SETI data, mając za główny cel znalezienie prawdopodobnych sygnałów cywilizacji pozaziemskich.

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2021 przez Sneaky4Coding Nowicjusz (180 p.)
Cóż, ja też zaczynam z javą i polecam zrobić np. łatwą gierkę czy też kalkulator który jako tako wygląda
komentarz 14 maja 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Ale to już GUI, a nie wiemy czy autor jest już na tym etapie i czy w ogóle w to wchodzi, czy działa na etapie konsoli.
0 głosów
odpowiedź 13 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Wszystko co da się napisać algorytmicznie "życiowe zadanka" w C++ da się napisać w Javie i innych językach, bo to są tylko narzędzia ... do tworzenia kodu, akurat oba są językami z tej samej grupy czyli strukturalnymi, procerduralnymi aż do ewolucji w paradygmat obiektowy, ale wywodzą się ztej samej gałęzi, ergo sa to języki na tyle rozwinięte że w samej Javie juz nawet funkcyjnie mozesz pisac
komentarz 14 maja 2021 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
masz jakies pomysly na zadnka?
komentarz 14 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
https://app.codility.com/programmers/lessons/1-iterations/
pełno zadanek od prostych do trudnych :)
komentarz 14 maja 2021 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
Zadanka algorytmiczne :/ chodzilo mi o życiówki XD
komentarz 7 maja 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
edycja 7 maja 2022 przez Oscar
W javie łatwiej jest napisać program z GUI, C/C++ nie zawiera standardowo żadnych mechanizmów do tego, trzeba użyć zewnętrznych bibliotek. Tak czy inaczej programowanie GUI to coś trochę innego niż typowe programy "szkolne" - tak występuje programowanie zdarzeniowe.

A jeśli chodzi o programy "życiowe", niekoniecznie z GUI, może być w konsoli tekstowej, choć warto byłoby asynchronicznie czytać klawiaturę - jakieś proste gierki:

tetris, wąż, saper (tu można nawet zupełnie tekstowo), okręty (można sieciowo na 2 osoby).

programu użytkowe:

notes, TODO-list, kalendarz (może np. program drukujący kalendarze), jakaś "baza" wycieczek, zdjęć, znaczków itp.

Wiadomo, że takie programy są w wielkiej różnorodności, więc motywacja nie za dobra, ake trzeba się pogodzić z faktem, że praktycznie każdy pomysł już był i został zrealizowany.

Jakieś zaby udające prace (symulatory) powszechnia znanych urządzeń - winda, pralka automatyczne, itp.
 

Może coś z siecią?

 

A najlepiej jak sama trafi ci się potrzeba napisania jakiegoś programu. Ale musisz być aktywny, mieć jakieś zainteresowania itp poza samym pisaniem programów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2021 w Java przez HUBSON2912 Obywatel (1,300 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2022 w C i C++ przez polandonion Mądrala (7,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w Algorytmy przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...