• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki procesor tylko quad i jaki najlepszy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
345 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Szukam dobrego quada który jest najlepszy do gier bez podkręcania
Interesują mnie tylko procesory core 2 quad żadne inne ! I
komentarz 11 maja 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
...ale seria Core 2 Quad ma z 14 lat?
komentarz 11 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Ale można podkręcić je
komentarz 11 maja 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Coś Ty się uczepił tego CORE ? Ta technologia jest stara jak świat. LGA775 to totalny galimatias różne procesory i płyty główne wspierają różne standardy pamięci czy PCI-E. Bez podania modelu płyty, zasilacza, to możesz sobie kupić i mieć ZONK'a. Obejrzałeś poradnik z cyklu "komputer do gier za 50zł" czy jak? Takie zestawy składają pasjonaci, tego się nie bierze na poważnie do tego nakręcają one ceny. Dochodzi do takich absurdów, że i3 Sandy lub Ivy chodzą w bardzo przybliżonej cenie co q6600, a są o wiele wydajniejsze(choć wciąż bardzo słabe). Jak chcesz na tej podstawce działać to tylko jakiś lekki antiX do internetu, multimediów, lub nauki... ale nie grafiki.
komentarz 11 maja 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Coś Ty się uczepił tego CORE ?

Prędzej chodzi o to że chce oszczędzić na kupowaniu nowej płyty głównej i pasującego RAMu.

komentarz 11 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Właściwie to ta ale z drugiej strony za drogo by mi to wyszło ponad. Tyś za cały komplet np karta graficzna , ram , procek i płyta główna
komentarz 11 maja 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@adrian17,

Już kilka pytań było o to kore czy pasuje RAM, coś tam kupił od kumpla. To jest martwa platforma, na której nowe systemy nie działają prawidłowo. 5 lat temu za 20 zł takiego kompa z e5400 kupiłem. Wsadziłem do niego 4GB RAM radeona z serii 3000 i nawet win 7 miał problemy z YT. Na starym laptopie z podobną konfiguracją postawiłem antiXa i śmiga wyśmienicie. ZMASLO takie kompy to na śmietniku znajduje i nagrywa o nich filmy.

komentarz 11 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Właściwie to ja mam E8400 nie podkręcony a YouTube śmiga nie samo Wicie a system zainstalowany to win 10

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2021 przez ::{}:: Gaduła (3,890 p.)
Jeśli o to chodzi to Q6600 jest bardzo ciekawym procesorem, nawet bez podkręcania możesz go podkręcić BSEL modem, naklejając taśme na niektóre piny = +600mhz taktowania | Można pobawić się w xeony, np. E5450, wymaga to instalacji nowego biosu i ewentualnie modyfikacji socketu, jeśli chodzi o również ciekawe procesory: Q9650 i niżej, tylko że Q9xxx są dużo droższe, podaj specyfikacje komputera
komentarz 11 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Procek - E8400 3,0GHZ  ,płyta główna - GA-G31M-ES2L  8 GB 800mhz a reszta to to nie ważne. A Procek typu Q9400 lub coś w tym stylu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 649 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 8,722 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Sebastian Jaromin Początkujący (420 p.)

92,555 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...