• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do zarządzania salami konferecyjnymi.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
256 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w C# przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam.
Chciałbym napisać program do zarządzania salami konferencyjnymi w firmie (w sumie bardziej rezerwacji). Wątpię ,że mój ewentualny program przebije się na tyle aby być wdrożonym lecz chciałbym to zrobić i podejść do sprawy poważnie. Ogólnie mam zamiar napisać to w C# w WPF.
Całość ma składać się z 2 programów. Jeden wyświetlany na terminalu przed salą gdzie będzie godzina rezerwacji sali oraz cały harmonogram na resztę dnia wraz z możliwość wyboru innego dnia ew dodania się do listy.

Drugi program będzie bardziej złożony bo będzie on obsługiwany na komputerze. Będzie on odpowiadał w zasadzie za całą rezerwacje sal, będzie sie składał z kalendarza oraz wyboru godziny, systemu dodawania osób. Cały program ma być uruchamiany wraz z uruchomieniem komputera i aktualizowany na bieżąco. Ważne jest też to aby ukrywał się on w ukrytych ikonach a nie był wyświetlany na pasku zadań. Musi zawierać też jakiś system uprawnienia aby dać możliwość nadpisania jakiegoś spotkania przez uprawnione osoby. Czasami w firmie pojawiają się goście i trzeba szukać sal a wszystkie zajęte.

 

Z tego co sie zastawiałem to będę potrzebował baze danych do przechowywania terminów wraz z gośćmi zaproszonymi na spotkanie. Oraz z bazy firmowej będę chciał wyciągnać użytkowników. Aby w prosty sposób po wpisaniu nazwiska bądź imienia wyskakiwali proponowaniu użytkownicy.
Nie jestem bogiem programowania lecz od czegoś trzeba zacząć najbardziej boje się o sama estetykę. Bo jakoś nie widzę tutaj wielkiego front endu w WPF dlatego też mam pytanie czy polecacie jakąś technologie aby zrobić ten front estetycznie.

Wiadomo ,że to jest dopiero szkic i podczas pisania wyniknie masa innych rzeczy do implementacji ale warto mieć podstawę do rozbudowy.

 

Za wszelką pomoc oraz odpowiedzi bardzo dziękuję.

Ps. Jeżeli napisałem w złym dziale to proszę o przeniesienie.
1
komentarz 10 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Nie wiem czy to ważne ale kalendarz Google ma wszystkie wspomniane funkcjonalności. Może warto zrobić coś w stylu integracji z Google bez bazy danych? Od siebie dodać tylko jakiś inny ciekawy UI :)
komentarz 11 maja 2021 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Niestety, była taka propozycja lecz zapis w chmurze po stronie google nie odpowiada. W razie awarii jesteśmy bez silni a mając wszystko u siebie można od razu reagować.
Jeżeli istnieje możliwość zrobienia czegoś takiego współpracy z outlook'iem to by było świetnie
komentarz 11 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Nie rozumiem takich firm. Wolą zapłacić kilkakrotnie więcej za system postawiony u siebie tylko po to żeby móc zapłacić swoim pracownikom w razie awarii zamiast poczekać kilka minut aż w Google naprawią. Jak im się to kalkuluje. Z resztą ja nie mówię o chmurze Google ale o kalendarzu Google. To usługa która ma swoje API.
komentarz 12 maja 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

@KonDZIKs,

A Dlaczego taka technologia? 

Ja bym to zrobił na REST API. Laravel + Vue. 

Nie trzeba dwóch apek. Jedna wystarczy.

Asynchroniczne odpytywać API czy są zmiany w rezerwacji sali. Na każdym terminalu wystarczy przeglądarka. Odpalisz ją w trybie full screen z blokadą.

komentarz 17 maja 2021 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Przepraszam, że tak zostawiłem temat.

Dlaczego ta technologia bo innej nigdy nie używałem. W zasadzie to nawet nie napisałem nigdy żadnego porządnego programu. Dlatego wybrałem tą która w jakikolwiek sposób znam. Chce to napisać bardziej dla samego siebie niż dla firmy bo wątpie ,że to wgl przejdzie. A z REST API i Vue nigdy nie miałem styczności nawet.

A co do kalendarza google można coś więcej na ten temat? Myślałem ,że to już jest tak zintegrowane ,że kalendarz jest połączony z chmurą,
1
komentarz 18 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Kalendarz google ma swoje API https://developers.google.com/calendar/v3/reference  możesz do niego dodawać swoje wpisy / edytować / pobierać z poziomu API. Może on pełnić funkcje twojego backendu z bazą danych. 

Skoro możesz pobierać wpisy z kalendarza google to możesz również stworzyć swój własny wygląd np w Vue. Kalendarz google ma też możliwość dodania wydarzeń powiązanych z salami. U nas w firmie z tego korzystamy. Mamy kilka sal konferencyjnych i gdy potrzebujemy zorganizować spotkanie to wiemy które są wolne :) 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 605 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2020 w C# przez Kano Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2021 w Offtop przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
+5 głosów
4 odpowiedzi 423 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...