• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed MySQL - LEFT OUTER JOIN

Object Storage Arubacloud
+1 głos
149 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w SQL, bazy danych przez Bartek030 Obywatel (1,460 p.)
zamknięte 10 maja 2021 przez Bartek030

Witam,

Chciałem prosić o drobną pomoc przy utworzeniu zapytania do bazy.

Mam dwie tabele. Z pierwszej z nich:

Chce wyciągnąć id, name i expense_limit wszystkich rekordów, przypisanych do danego użytkownika (czyli np. user_id = 16).

W drugiej tabeli:

mam zawarte informacje o konkretnych płatnościach i chce z niej wyciągnąć sumę (amount) wszystkich operacji, jakie zostały wykonane dla danego name z pierwszej tabeli.

Czyli podsumowując chcę wyciągnąć wszystkie rekordy z bazy (pierwszej tabeli), które są przypisane do danego użytkownika (user_id) i do każdego z tych rekordów chcę dopisać sumę (kwotę) operacji, jakie zostały dokonane. Jeśli by takich nie było to chcę przypisać 0, null lub puste pole.

Zapytanie jakie do tej pory stworzyłem:

SELECT exp.id, exp.name, exp.expense_limit, SUM(expenses.amount) as summary
FROM expenses_category_assigned_to_users as exp
LEFT OUTER JOIN expenses
ON exp.user_id = :userID
AND expenses.user_id = :userID
GROUP BY exp.name

Zwraca mi wszystkie rekordy z pierwszej tabeli, tak jak chciałem, ale dopisuje do tych rekordów sumę z wszystkich operacji danego użytkownika, a nie tylko danego name.

Czy mogę prosić o jakąś wskazówkę jak zmodyfikować to zapytanie?

komentarz zamknięcia: Znalazłem odpowiedź - trzeba użyć składni COALESCE

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 191 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w SQL, bazy danych przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w PHP przez ojejj Początkujący (350 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...