• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam problem 100% użycia procesora.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
414 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Siema mam problem z procesorem. Już od nie dawna złożyłem komputer. Problem tkwi w E8400 3.00GHZ Zainstalowałem system Windows 10 i zauważyłem że mam 100% użycia procesora myślałem że wszystko jest ok ale puźniej programy dłużej się ładowały. Czy się rozchodzi o rdzenie czy coś nwm potrzebuje pilnej odpowiedzi lub pomocy.
komentarz 8 maja 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Na e8400 nie stawia się windy tylko jakiegoś lekkiego linuxa.
komentarz 10 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
A windows 7 lub 8.1 coś się zmieni wgl

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Ten procesor jest z 2008 roku to staroć. Powstał gdy ludzie używali Windows XP lub Vista. Samo zużycie na 100 % nie jest problematyczne. Jeśli komputer działa nie patrz na te cyferki i tyle. Jeśli działa za wolno wypadało by wymienić sprzęt.
komentarz 8 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
A czy GHZ coś zmienią zużycia procesora. Np 3,4ghz lub 4ghz
1
komentarz 8 maja 2021 przez nekkoru Nowicjusz (180 p.)
Raczej niewiele, to jest problem wydajności wynikający z architektury procesora, ilości rdzeni. Jednym słowem - za stary sprzęt jak na win 10
komentarz 8 maja 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Tak ale liczy się też liczba rdzeni oraz wątków. Ważne jest też jakie masz gniazdo procesora i płytę główną. Raczej żaden dobry procesor nie będzie ci tam pasował.
komentarz 8 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)

@rafal.budzis, właściwie to ja chciałem też do gier i też do nauki go mieć . Gry np World od tanks , Minecraft , może Unturned i League od legends i czasami nowsze typu Battlefield 4 .....

komentarz 10 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Myślałem też o zakupie karty głównej co ma DDR 3 i max 16 GB
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2021 przez nekkoru Nowicjusz (180 p.)
Win10 jest za ciężki na taki sprzęt. Dla poznania całej sytuacji jeszcze napisz ile masz RAM bo jak np. 2GB to dodatkowo sobie będzie podbierał brakującą pamięć operacyjną z plików stronnicowania.

 

W tym przypadku polecam:

a) Spróbować z WIN7 (sam mam i korzystam, nie przejdę na 10 póki nie przestanie działać steam :) )

b) Ulepszenie sprzętu, ale sądząc po parametrach wchodzi tu w grę wymiana wszystkiego = lepiej kupić wszystko nowe. Taki Intel Pentium G z tańszą  płytą główną i 8GB RAM to nie powinno wynieść więcej niż 600zł.
komentarz 10 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
Właściwie to mi zżera  opera gx i system trochę
komentarz 10 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Przeglądarki są zasobożerne, więc jeśli nie korzystasz, to je wyłączaj... Z drugiej strony przy 8GB RAM-u to nie powinno być jakimś problemem, chyba że CPU też jest mocno żyłowany.
komentarz 10 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
No powiedzmy że CPU ma 70-90 użycia niestety a ram 60 użycia i nie wiem co jest 4 GB ram system bierze a reszta ogólnie myślałem że jest ok ale inni mówią żebym zaktualizował bios lub coś w tym stylu il. I tak myślę Czy nie przenieść się na win 8.1
komentarz 10 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

I co niby ta aktualizacja BIOS-u miałaby dać? Zmniejszyć zużycie pamięci? Bzdura.

Czy nie przenieść się na win 8.1

Na 8GB Win10 powinien śmigać bez problemu. Procesor jest ... za kilkadziesiąt zł możesz wyhaczyć jakiegoś quada (tylko sprawdź, czy płyta obsługuje). Co do Win8.1. U moich rodziców na gorszej konfiguracji (2x2.5GHz/4GB) działa poprawnie.

Też nie oszukujmy się, ta konfiguracja jest stara, więc jakiejś gamingowej żylety mieć nie będziesz.

komentarz 10 maja 2021 przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)
No jak widziałem u innych to podkręcali do 4,4ghz warto wgl czy zrobić na 3,5ghz

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,673 wizyt
+1 głos
9 odpowiedzi 1,861 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 2,641 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kamil.O Początkujący (270 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...