• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SQL query które pobiera użytkowników zapisanych w tablicy jako id

0 głosów
41 wizyt
pytanie zadane 7 maja w SQL, bazy danych przez Pincii Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Czy jest w postgresql taka opcja, aby wpisać id użytkowników do kolumny a następnie zrobić coś podobnego do populate jak w mongodb?

Mam tabelę z filmami i chce stworzyć kolumnę w której będzie tablica z id użytkowników którzy pomagali tworzyć film, w momencie wykonania, query pobiera dane o tych użytkownikach i zwraca dane filmu i użytkowników.

Wiem, że mogę stworzyć nową tabelę i wykorzystać rowzwiązanie 'toxi' ale jestem ciekaw takiego podejścia od strony architektury i wydajności. Chętnie wysłucham też opinii osób które próbowały podobnego sposonu.
komentarz 7 maja przez adrian17 Ekspert (297,140 p.)
Niezbyt rozumiem co chcesz zrobić i czym to ma się różnić od zwykłej relacji wiele-do-wiele?
komentarz 7 maja przez Pincii Nowicjusz (120 p.)
W tym rozwiązaniu będę posiadał tylko 2 tabele użytkownik i film teraz chcę wpisać klucz id użytkownika do kolumny która jest tablicą. Mając np. 3 id w tej tablicy chcę aby query znalazło tych użytkowników i zwróciło ich dane. W rozwiązaniu 'toxi' muszę stworzyć dodatkową tabelę w której będę łączył relację użytkownicy film.
1
komentarz 7 maja przez adrian17 Ekspert (297,140 p.)

To przepraszam, ale jeśli nie chcesz używać relacyjności baz, to wróć do mongo :/

W rozwiązaniu 'toxi'

Nigdy nie słyszałem takiego terminu. Pośrednia tabela to jest kanoniczna realizacja relacji wiele-do-wiele z którą SQL łączący film i użytkowników jest kompletnie intuicyjny - to po prostu dwa joiny.

komentarz 7 maja przez Pincii Nowicjusz (120 p.)
komentarz 7 maja przez Wiciorny Mędrzec (155,400 p.)
toxi to jest osoba, to tak jakby powiedzieć ' rozwiązanie w stylu adriana117 '

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 43 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 41 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 48 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

84,132 zapytań

132,902 odpowiedzi

293,920 komentarzy

55,556 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...