• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Excel problem z tabelą przestawną

Object Storage Arubacloud
0 głosów
45 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek2210 Obywatel (1,310 p.)

Witam, obecnie przygotowuję się do matury z informatyki i robiąc różne zadania już kilka razy zdarzyła mi się dosyć dziwna sytuacja z tabelą przestawną. Konkretnie po wczytaniu danych wejściowych podanych w zadaniu podczas wykonywania kolejnych poleceń dokładam różne, nowe pola. Problem pojawia się gdy chce stworzyć tabelę przestawną z użyciem tych pól stworzonych przeze mnie.

Dodam jeszcze, że problem zwykle występuje, ale czasami zdarza się, że wszystko poprawnie działa. Nie wiem od czego to zależy. Poniżej wstawię screeny i opiszę dokładnie co robię.

Pola które standardowo były podane w poleceniu to: nazwisko, imie, data_urodz i Miejsce_zamieszkania. Pozostałe pola są moje.

Zwykła tabela z danymi

Klikam wstawianie -> tabela przestawna

Po stworzeniu tabeli przestawnej nie mam wszystkich pól do wyboru. Są tylko te z danych wejściowych + pole miesiąc, które zrobiłem sam.

Próbowałem jakoś ten problem rozwiązać i zauważyłem że jak nacisnę więcej tabel i stworzę nową tabelę przestawną to pojawi się więcej pól do wyboru ale dalej nie wszystkie. W przypadku zadania, które pokazuje brakuje pola ,,przedział"

Czy ktoś wie jak można to naprawić albo co robię źle?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 55 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez krzysztofwork Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Rappa2 Obywatel (1,540 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 294 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...