• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Namierzenia komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
370 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Pbaryo Nowicjusz (140 p.)
Witam mam sprawę otóż dzisiaj grałem sobie w lola i dostałem trolla do drużyny który pisał o tym że zabije mi rodzinę itp ja mu odpowiedziałem kilka razy oczywiście w granicach żeby nie dostać bana, i po grze dodał mnie do znajomych w lolu i napisał do mnie moim prawdziwym imieniem(mój nick nie jest z nim zwiazany) i mam pytanie czy może on mieć mój adres, jeśli chodzi o ip to używam neta z telefonu i jak namierzalem samodzielnie moje ip to wyskakwiala warszawa ale i tak się trochę boję proszę o odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 maja 2021 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
Raczej nie zdobył twojego adresu ip (oczywiście jeśli nie klikałeś w jakieś jego linki) według mnie używasz tego nicku gdzieś jeszcze np: steam, instagram itd. Gdzie wystarczy tylko zrobić większy research aby zdobyć twoje imie, a nawet i nazwisko. Gorzej z adresem jednak to też nie jest problem gdy np jeśli twoje dane znajdują się na wyciekniętych bazach danych. To czy używasz internetu z telefonu czy routera nie ma znaczenia ponieważ i tak nie będzie wskazywać twojej lokalizacji. Jeśli faktycznie się boisz o swoje życie itd możesz po prostu zgłosić to na policje (bardziej od razu lepiej iść z tym do prokuratury ona musi się zająć taką sprawą) wraz z wszystkimi dowodami oraz screennami.
komentarz 6 maja 2021 przez Pbaryo Nowicjusz (140 p.)
Po prostu wolałem się upewnić czy była jakakolwiek szansa żeby zdobył mój adres nie planuje iść nigdzie na policje, nie kilkalem w żadne linki tylko jeden wyslalem, wolałem się upewnić bo mnie to zszkowało
komentarz 6 maja 2021 przez Pbaryo Nowicjusz (140 p.)

@Filipczak,czyli jeśli mój adres nigdzie nie wyciekł nie mógł go zdobyć tylko przez to że razem graliśmy tak? 

 

 

komentarz 6 maja 2021 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
Owszem może zdobyć twój adres nawet jeśli byście nie grali, a chciałby znaleźć twój adres. Np włamując ci się na konta gdzie zamawiałeś cokolwiek albo dodawałeś do niego adres (nawet na dziennik elektroniczny szkoły). Jednak raczej nie będzie mu się chciało albo nie będzie mieć odpowiedniej wiedzy. Wiesz teraz ci mogę gdybać, że co jeśli ma wiedze i co jeśli nie ma wiedzy. Jeśli gdziekolwiek kiedykolwiek podałeś swój adres to do tego adresu będzie mógł dotrzeć albo nawet może użyć socjotechniki na twoich znajomych aby poznać twój adres. Ale według mnie możesz spać spokojnie raczej nic ci nie zrobi ani nie będzie mu się chciało szukać twojego adresu.
komentarz 6 maja 2021 przez Pbaryo Nowicjusz (140 p.)
To generalnie jest dobrze bo niedawno się przeprowadziłem i obecnie mieszkam 300km dalej na ulicy która została wybudowana niedawno i nie została jeszcze nazwana więc nigdzie w internecie go nie ma
komentarz 6 maja 2021 przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)
Aha no to nie masz o co się martwić

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 756 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 251 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2017 w Offtop przez mgtfv2 Początkujący (270 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...