• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z mikrofonem Lenovo ThinkPad T430

Object Storage Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
zamknięte 10 maja 2021 przez urbix01
Witam, kupiłem używanego laptopa model taki jak w tytule pytania, nie działa mi w nim mikrofon. System win10 pro nie widzi fabrycznego mikrofonu w ogóle. Kupiłem w sklepie komputerowym nowy mikrofon (jakiś za 30 złotych) system również go nie widzi. Wszystko jest zaktualizowane do najnowszej wersji, instalowałem sterowniki z oficjalnej strony lenovo ale to również nie pomogło. Jakie sugestie albo porady jak rozwiązać ten problem? Dodam że zależy mi na czasie ponieważ potrzebuje mikro na zajęcia.
komentarz zamknięcia: Warto skrupulatnie przegrzebać wszystkie ustawienia systemowe a nie tylko te związane z naszym problemem
1
komentarz 6 maja 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)
Na Windowsie się nie znam, ale zaciekawiło mnie to, co napisałeś: "(...) system nie widzi mikrofonu (...)". Co to konkretnie oznacza?

Rok temu miałem podobny problem: konieczność przejścia na pracę zdalną, potrzebny jest mikrofon. Kupiłem mikrofon, podłączyłem do laptopa, robię próbę i stwierdzam, że słychać tylko szumy. Co bym nie zrobił w ustawieniach, są tylko szumy. Cichsze, głośniejsze, ale szumy.

Doczytałem gdzieś, że na wielu laptopach wbudowane karty dźwiękowe są słabej jakości. Do odtwarzania muzyki wystarcza (jak ktoś nie jest audiofilem), ale już do nagrywania dźwięku nie.

Przypomniało mi się, że kilka lat wcześniej kupiłem zewnętrzną kartę dźwiękową USB. Odnalazłem to ustrojstwo, podłączyłem do laptopa, mikrofon podłączyłem do tej karty - i nagle "cud", słychać wszystko! Od tamtej pory we wszystkich sesjach online używam właśnie tej karty dźwiękowej. A mikrofon też kosztował ok. 30PLN.
1
komentarz 6 maja 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@urbix01, a zajrzałeś do miksera, czy przypadkiem nie jest ściszony lub wytłumiony?

W panelu sterowania wpisz w wyszukiwarkę Dźwięk, otwórz i sprawdź ustawienia w zakładce Nagrywanie.

komentarz 10 maja 2021 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Kupiłem kartę dźwiękową na USB to również nie pomogło, wkurzony postanowiłem ochłonąć i nagle olśnienie. Ustawienia, prywatność, mikrofon a tam wyłączony dostęp co analogicznie blokowało go wszędzie. Dodam dla potomnych z podobnym problemem że to nie chodziło o dźwięk w ustawieniach czy mikser. Mikrofon i kartę USB zostawię sobie do komputera stacjonarnego. Dzięki chłopaki za pomoc, pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 12 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 603 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...