• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wybór szkoły

Object Storage Arubacloud
0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2021 w Offtop przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
zamknięte 6 maja 2021 przez Maciek06
Witam,

Jestem uczniem klasy 8 i zbliża się wybór szkoły. Interesuje się programowaniem i ogólnie światem PC i  chciałbym iść w ten kierunek.

W moim regionie mam do wyboru dwie szkoły. Jedną z nich jest "dobrej klasy" liceum ogólnokształcące na profil mat-inf, a drugim "wątpliwej klasy" technikum na kierunek technik informatyk.

I moje pytanie brzmi, gdzie proponujecie mi się udać, jeśli planuje udać się jeszcze na studia?
komentarz zamknięcia: Uzyskanie odpowiedzi
3
komentarz 5 maja 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Do liceum na 100%. Technika w

 Polsce to fikcja, brud i nic więcej.
komentarz 6 maja 2021 przez Maciek06 Użytkownik (680 p.)
Dzięki za pomoc.

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)
wybrane 5 maja 2021 przez Maciek06
 
Najlepsza
Jeśli nic się nie zmieniło od "moich czasów", to krótka odpowiedź: do lepszej szkoły.

Dłuższa odpowiedź poniżej.

Studia skończyłem już daaawno temu, byłem po technikum, poszedłem na politechnikę.

Przez pierwszy semestr była widoczna różnica (aczkolwiek też nie jakaś przepaść) w poziomie z matematyki pomiędzy absolwentami liceów (mat-fiz/mat-inf), a nami po technikach. W drugim semestrze licealiści "kwękali" przy podstawach elektrotechniki, a dla nas techników było to znacznie prostsze.

Ale od drugiego roku poziom tych, którzy się utrzymali na studiach, był już taki sam.

Jeśli więc chcesz iść na studia, to wybierz po prostu dobrą szkołę średnią. Całej reszty powinieneś nauczyć się już na studiach. A czy będziesz na pierwszym semestrze nieco lepszy z matematyki, czy na drugim semestrze nieco lepszy z jakiegoś przedmiotu zawodowego - to naprawdę nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

Natomiast gorsza szkoła średnia może mieć znaczenie - bo wtedy będziesz miał trudniej na maturze, a potem na studiach może być więcej do nadrobienia.

A swoją drogą, to w technikum mieliśmy taką polonistkę, że akurat z maturą z polskiego poszło nam znacznie lepiej, niż niejednemu licealiście.
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
No to praktycznie nie masz wyboru, jeśli masz w planach studia. Technikum nie nauczy cię magicznie np. programowania  jeżeli sam nie będziesz pracował..

Polecam skorzystanie z forumowej wyszukiwarki - tematów dotyczących wyboru szkoły jest multum.
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2021 przez niezalogowany

Powiem tak wybór szkoły to bardzo istotna kwestia ale....

Nic nie zastąpi Twojego podejścia do nauki ,chęci do ciągłego uczenia się nowych przedmiotów ,zagadnień, technologi, skupienia swojej UWAGI na nauce..

Myślę że Kluczowe jest popatrzenie na to z dalszej perspektywy... wybór szkoły ma znaczenie i to bardzo duże ale najważniejsze Jest Twoje skupienie się na celu(kierunku) jaki chcesz osiągnąć i parcie do tego Celu, dobrze by było abyś odnalazł w tym radość , pasję.. ponieważ droga nie będzie łatwa ani krótka...

Powodzenia.smiley

“If a man knows not which port he sails, no wind is favorable.” – Seneca

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2021 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Dałem dość rozbudowaną wypowiedź na ten tematu tutaj: https://forum.pasja-informatyki.pl/536869/technikum-czy-liceum-i-nie-tylko#c536972 Polecam spojrzeć
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2021 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Chodziłem do dobrego liceum (dobrego czyli wysoko w rankingu) i po roku zmieniłem na takie które jest dużo niżej bo mnie kolega namówił. I szczerze mówiąc to chyba najlepsza decyzja jaką zrobiłem w związku ze szkołą XD program jest praktycznie taki sam w każdym liceum, a atmosfera panująca w szkole (w gorszych szkołach jest luźniej) ma duży wpływ na samopoczucie i naukę. Jeżeli ktoś chce się nauczyć to i bez szkoły się nauczy, a w dobrej szkole mało komu się chce. A to czy technikum czy liceum jest lepsze to nie wiem różne opinie słyszałem
komentarz 5 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
to "XD" jest sie czym chwalić
+1 głos
odpowiedź 5 maja 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Sugeruję wybór liceum  zwłaszcza skoro sam widzisz z zewnątrz różnicę jakości.

Rzeczy z technikum i tak Ci nic nie dadzą na studiach bo większość studentów jest po liceum więc i tak jakieś elektroniczne rzeczy na studiach są od zera. A w liceum się pewnie lepiej nauczysz matematyki i angielskiego. I przede wszystkim lepiej zdasz maturę co pozwoli Ci się dostać na lepsze studia. No i rok krócej....

Gdyby to było dobre technikum byłoby się nad czym zastanawiać. Ale tutaj chyba nie ma.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 284 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bing_Chilling Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 170 wizyt

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,500 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...