• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak pisać aplikacje w IOS?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
674 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

zastanawiam się jak pisać aplikacje na system IOS? Czy potrzeba do tego komputera Apple czy wystarczy zwykly laptop z odpowiednim oprogramowaniem typu Android Studio?

Czy są jeszcze jakieś inne rzeczy, które warto wiedzieć w tej kwestii?
1
komentarz 5 maja 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Aby mieć konto dewelopera Apple potrzebujesz urządzenia od Apple. To podstawa.
komentarz 5 maja 2021 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
To draństwo :) Rozumiem, że program w którym mogę ją napisać jest tylko i wyłącznie instalowany dla komputerów Apple? A jeśli wybiorę Fluttera do jej napisania?
komentarz 5 maja 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Możesz pisać na Windows jak i na Linux. Np. za pomocą Xamarin czy właśnie Fluttera. Ale bez fizycznego urządzenia od Apple i tak nie ma to żadnego sensu.
komentarz 6 maja 2021 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Masz na myśli urządzenie do testów czyli jak emulator w Android Studio?

Czyli mogę pisać we Flutterze na Windows i podpiąć pod niego np. telefon Apple by testowac na bieżąco?
komentarz 6 maja 2021 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

@JakSky, Jeszcze dopytam.. Czyli we Fluterze piszę tylko używając języka programowania Dart? Czy np, mogę używać Swift jeśli chodzi o napisanie apki dla IOS?

1
komentarz 6 maja 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Nie ma emulatora IOS dla systemu Windows. Pomijając fakt, że te emulatory średnio działają to jedynym sensownym rozwiązaniem jest podpiąć fizyczne urządzenie od Apple. Nigdy nie używałem Flutera, ale zapewne można importować wtyczki napisane w Swift, tak jak w Android Studio można mieć wtyczki C++.
komentarz 7 maja 2021 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Rozumiem. Dziękuję.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 maja 2021 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)

To wszystko zależy jakie aplikacje masz na myśli, możemy je podzielić na natywne i hybrydowe.

Natywne to raczej tylko i wyłącznie w IDE - Xcode na systemie macos (język Swift oraz kiedyś Objective-C).

Hybrydowe to np. React Native, Flutter, Xamarin

komentarz 5 maja 2021 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję.

Jeśli wybiorę opcję hybrydową to mogę użyć Fluttera w Android Studio do napisania aplikacji na Androida i IOS?
komentarz 5 maja 2021 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)

Do napisania jak najbardziej ale nie jestem pewny czy żeby ją testować na fizycznym urządzeniu na pewno będziesz potrzebował Xcode nie wiem jak wygląda sprawa z symulatorem ale prawdopodobnie tak samo(dotyczy iOS). Testować na urządzeniu z androidem powinieneś móc bez problemu. Niestety w tym temacie już nie pomogę. Jednak gdybyś się zdecydował na Swift'a to zapraszam do kolejnych pytań.

komentarz 5 maja 2021 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję Ci serdecznie.

Czyli aplikacja natywna -> Swift -> IDE-Xcode -> i urządzenie Apple. Innej możliwości nie ma wybierając Swift. Czy dobrze rozumiem?
1
komentarz 5 maja 2021 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Dokładnie tak, żeby uruchomić aplikacje na rzeczywistym urządzeniu będziesz potrzebował urządzenia Apple jak i konta deweloperskiego.
komentarz 6 maja 2021 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję serdecznie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,496 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2016 w Java przez dragulaa Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez extreme740 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez luk392 Użytkownik (800 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,623 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...