• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Podkrecanie procesora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
303 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez KetiAK Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 13 czerwca 2021 przez KetiAK

Gdy podkreciliłem procesor i kliknąłem f10 w biosie komputer sie zaczął zresetować ale po 15min nic nie wyświetlał na monitorze. Wyłączyłem go i odpaliłem i nadal. Wyciągnąłem baterie z biosu i prawie mogło teraz wyświetlał się błąd america coś tam i kazali kliknąć f1 I klinolem I znowu czarny ekran . Znowu zresetowalem komputer i nie bylo obrazu. Dopiero gdy wyciągam baterie wlaczam kompa pokazuje blad sie taki błąd 

komentarz zamknięcia: Nie dostałem poprawnej odpowiedzi

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2021 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Zawaliłeś OC, jak teraz zresetujesz BIOS do domyślnych, to powinno normalnie śmigać.

Na przyszłość polecam najpierw sprawdzić możliwości procesora przez Ryzen Mastera i dopiero po znalezieniu stabilnego OC ustawić w biosie.
komentarz 2 maja 2021 przez KetiAK Nowicjusz (120 p.)
edycja 2 maja 2021 przez KetiAK
Ok. Ale resetowanie biosu to wyciągnięcie baterii. Ja juz wyciągnąłem baterie i tez robilem zworkę.
komentarz 2 maja 2021 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Po prostu kliknij F1 (pisze ci F1 to run setup) i tam gdzieś będziesz miał przywracanie.
komentarz 2 maja 2021 przez KetiAK Nowicjusz (120 p.)
edycja 3 maja 2021 przez KetiAK
Ale gdy klikam f1 to mam czarny ekran i nie ma biosu. Proszę pomocy
komentarz 3 maja 2021 przez KetiAK Nowicjusz (120 p.)
Udało mi się wejść do biosu Ale odrazu sie zawiesil.
komentarz 3 maja 2021 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)

Włóż tą baterię od biosu (jeżeli jej jeszcze nie włożyłeś), wyłącz komputer z prądu, kliknij ze dwa razy przycisk do włączania, żeby rozładować kondensatory; jak masz zworkę to złącz ze sobą dwa piny od resetu na kilkanaście sekund, jak nie masz zworki to po prostu złącz te piny śrubokrętem.

Tutaj masz schemat, złącz te dwa piny które zaznaczyłem na niebiesko.

Schemathttps://i.imgur.com/xg270hx.png

Schemat

Schemat

komentarz 5 maja 2021 przez KetiAK Nowicjusz (120 p.)
edycja 5 maja 2021 przez KetiAK
Wszystko już zrobilem co pisalisie wyjalem tez ram i włożyłem. Ponieważ podkrecilem ram. Później gdy komputer sie nie uruchamial przypomniałem sobie że płyta maksymalnie obsługuje 3200mhz A ja podkrecilem do 3400. A jak mi sie udalo wejść do biosu procesor powrócił do początkowego taktowania A ram nie. A po wyciągnieciu i włożeniu ramu urucomilem komputer i pokazywał sie czarny ekran z kreską. Po zresetowaniu kompa ekran zawiesil sie na napisie asus.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 19 lutego w Sprzęt komputerowy przez Jakub005 Początkujący (310 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 589 wizyt
pytanie zadane 7 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Lonaro Użytkownik (630 p.)

92,675 zapytań

141,579 odpowiedzi

320,058 komentarzy

62,039 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...