• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Częste utraty pakietów internetu, niestabilność.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Goochu Nowicjusz (150 p.)

Cześć. Od dawna już mam problem z internetem. Gdy wchodzę na jakąś witrynę internetową (co dziwne nie dotyczy to facebook'a i youtube'a) to dostaje skoki utraty pakietów do około 30-100% przez co wywala internet na około 2 minuty po czym internet wraca i działa znowu normalnie. To samo występuje w grach np. w Minecrafcie, gdy teleportuje się w miejsce gdzie jest 200-300 osób w jednym miejscu to dzieje się dokładnie to samo. Mam internet mobilny z PLAY, router D-LINK DWR 116. Poniżej daje screena z aplikacji NetMonster (jestem w tym zielony, ale raczej powinny się przydać te informacje).
Internet mam po kablu.
Jak narazie myślałem, aby zmienić router (bo może coś się w nim popsuło, albo jest za słaby dla kilku urządzeń w domu) i dokupić do tego antenę (sąsiad z tym samym internetem dokupił antenę na dom i prędkość podskoczyła z 30 do 150Mb/s, więc może to ustabilizowało mi sygnał o ile w tym leży mój problem).
Nie zależy mi nawet na prędkości, lecz żeby ten internet usiedział stabilnie, bo przykładowo prowadzenie streama jest praktycznie niemożliwe.
Wyniki ze screena są z telefonu po wifi z routerem domowym.

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2021 przez bronex Początkujący (290 p.)
Na Twoim miejscu zaintalowałbym program jak uBlock, Adblock (polecam uBlock). Na wielu stronach często są skrypty/reklamy które mocno zżerają transfer.

Podaj strony internetowe na których Twoim zdaniem tracisz transfer.

Sprawdzileś czy przypadkiem jakaś aplikacja nie zżera Ci transferu?
 

Aczkolwiek zakładając iż precyzyjnie opisałeś swój problem pkt 1 powinien rozwiązać Twój problem
komentarz 2 maja 2021 przez Goochu Nowicjusz (150 p.)
Takich stron jest bardzo dużo raczej nawet więcej niż mniej (instagram, sizeer, twitch, olx, zalando, no mógłbym wymieniać i wymieniać, bo to jest większość stron internetowych). Co dziwne youtube i facebook nie wywołuje utraty pakietów. Dzięki za radę z tym uBlockiem, zainstaluję. Tylko sytuacja wygląda tak, że nawet jeżeli pomogłoby to w przeglądarce to tak jak napisałem w grach również to występuje gdy np pojawiam się w miejscu gdzie jest multum graczy to dostaje te utracone pakiety. W tym raczej już uBlock nie pomoże.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 972 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 158 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...