• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[C++, ESP32] Instalacja biblioteki mongocxx

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
243 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2021 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

Witam smiley

Walczę od paru dni z instalacją biblioteki mongocxx dla mojego projektu na esp32 po to aby można było czytać dane z bazy danych, tylko ze mi nie wychodzi. Programuje esp32 w Visual Studio Code i próbuję też tam zainstalować tą bibliotekę szukałem informacje w Internecie odnośnie instalacji i znalazłem na oficjalnej stronie mongodb i jakiś innych tylko ze nic mi nie działa za każdym razem mam jakieś błędy. Ma ktoś jakieś strony gdzie jest pokazane jak zainstalować tą bibliotekę na Windows 10??

komentarz 1 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
komentarz 1 maja 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
No jest tylko że powiedz mi co ja mam zrobić w drugim kroku obstawiame ze chodzi o cmake ale gdy wpisuje cmake i te komendy co tam są to pokazuje się błąd związany z jakimś tam klikiem cmakelist.txt
komentarz 1 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jaki błąd? Nie mam kryształowej kuli, musisz podawać wszystkie informacje.
komentarz 1 maja 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
CMake Warning:
  No source or binary directory provided.  Both will be assumed to be the
  same as the current working directory, but note that this warning will
  become a fatal error in future CMake releases.


CMake Error: The source directory "C:/Programy/CMake/bin" does not appear to contain CMakeLists.txt.
Specify --help for usage, or press the help button on the CMake GUI.

 

komentarz 1 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Przeczytaj całą instrukcje, nie tylko fragmentu z poleceniami. Musisz uruchomić cmake w folderze mongo-cxx-driver-r3.6.3/build
komentarz 1 maja 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
Ale to ja chcę zrobić 2 krok a nie 4
komentarz 2 maja 2021 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
Nie wiem niby krok po kroku ale i tak ta instrukcja jest nie szczegółowa nie wiadomo co w jakim katalogu wakować. Przy instalacji libmongoc to samo.
komentarz 3 maja 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jest okey, zawiera tyle informacji, by zbudować sam sterownik. Pobierasz boost'a i sterownik w C, bo z tego co się domyślam, to po prostu nakładka na C. U mnie pojawił się problem z zależnością, brakowało libbson, nie chciało mi się tego rozwiązywać. Ale pokazuje to, że właściwie, to kwestia przeczytania instrukcji.

Możesz pokazać krok po kroku, jak to budujesz. Może wtedy będzie łatwiej.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2021 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 353 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2021 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...