• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Interakcja pomiędzy PHP a HTML

Object Storage Arubacloud
+1 głos
204 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2021 w PHP przez Code_ Użytkownik (520 p.)
zamknięte 27 kwietnia 2021 przez Code_
Witam,

mam 2 pytania: Da się edytować kod HTML za  pomocą PHP?, Jak sczytać zawartość div'a? Z góry dziękuję za opdowiedź
komentarz zamknięcia: Otrzymałem odpowiedź

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 27 kwietnia 2021 przez Code_
 
Najlepsza
1. Tak, możesz sobie otworzyć i zmodyfikować dowolne pliki, nie ma znaczenia czy to html czh txt itp.

2. Zależy o czym mówimy, chodzi Ci o obsługę DOM clientside czy analizę pliku html z poziomu serwera?
komentarz 26 kwietnia 2021 przez Code_ Użytkownik (520 p.)
Chodzi mi o obsługę DOM clientside
komentarz 26 kwietnia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to poczytaj o np. getElementById aby pobrac referencję do elementu DOM i potem rózne metody do pracy z tym... Jak lubisz kursy online to polecam kursjs.pl, fajnie tam jest to wszystko opisane.
komentarz 26 kwietnia 2021 przez Code_ Użytkownik (520 p.)
msz na myśli wstawienie kodu JS do PHP ?
1
komentarz 26 kwietnia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
No to w końcu chodzi Ci modyfikowanie pliku html na serwerze z poziomu php czy o client side i modyfikacje dynamiczne DOM, bo ja się trochę pogubiłem co dokładnie chcesz zrobic :)
+2 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
edycja 26 kwietnia 2021 przez VBService
komentarz 26 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)

Czemu down vote, przecież pytanie brzmi (nie twierdze, że ma być up vote)

dlatego, prosimy zawsze o precyzyjniejsze zadawanie pytań.

2
komentarz 26 kwietnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Hmm... fajnie wiedzieć, że PHP ma wbudowane coś na kształt jsdom z NodeJS.

2
komentarz 26 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Nie, nie ma. To, co jest wbudowane w PHP, nie ma nawet querySelectorAll, przez co żeby zrobić cokolwiek sensowniejszego trzeba używać XPatha… który też jest w antycznej wersji. Innymi słowy: jest obsługa DOM w PHP, ale jest tak żenująco przestarzała, że obecnie jest niemal nieużywalna. O wiele lepiej jest użyć rozwiązania typu DOMCrawler (byleby nie Simple HTML, które też jest już antykiem).

No i to nie jest nawet ta sama klasa rozwiązań. Podczas gdy PHP ma implementację DOM 1.x, jsdom – wbrew nazwie – implementuje nie tylko najnowszą wersję standardu DOM, ale też sporą liczbę poszczególnych Web APIs, próbując być jak najwierniejszym odtworzeniem środowiska przeglądarki w Node.js.

2
komentarz 26 kwietnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Nie, nie ma.

Krótko trwała moja radość. :) 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,447 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,053 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w HTML i CSS przez Mateusz Bogumił Obywatel (1,380 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...