• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python na informatyce

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Lactriksen Nowicjusz (170 p.)

Witam,

Chciałbym zapytać czy na maturzez z informatyki jak będę pisał w Pythonie to powiedzmy jak będzie pytanie dot. sortowanie to czy poniższy kod zostanie mi zaliczony? Czy muszę pisać własny system sortowania?

myListmyList=[8, 7, 2, 3, 1]
myList.sort()

Z góry dziękuję za odpowiedź

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 kwietnia przez icytower Obywatel (1,750 p.)
jeżeli metoda sort() jest częścią języka to powinno być zaliczone.
+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia przez Whistleroosh Nałogowiec (29,540 p.)

Widzę, że odpowiedzi są mieszane, więc postaram się to rozjaśnić. W części teoretycznej nie możesz korzystać z wbudowanych funkcji. Pod każdym zadaniem na pisanie kodu będziesz miał nawet następującą uwagę:

W zapisie algorytmu możesz korzystać wyłącznie z instrukcji sterujących, operatorów arytmetycznych (w tym dzielenia całkowitego i dzielenia z resztą), operatorów logicznych, porównań i instrukcji przypisywania lub samodzielnie napisanych funkcji i procedur. Zabronione jest używanie funkcji wbudowanych, dostępnych w językach programowania, a zwłaszcza funkcji podnoszącej do potęgi.

To również znaczy, ze nie możesz korzystać nawet z takich funkcji jak floor() czy round().

Natomiast w części praktycznej masz całkowitą dowolność. Więc tam nie mogą się przyczepić do tego, że skorzystasz z sorta czy czegokolwiek innego. Oczywiście nie można korzystać z żadnych zewnętrznych bibliotek

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia przez SzkolnyAdmin Maniak (57,360 p.)
To zależy od treści zadania, ale z tego co pamiętam, nie było jeszcze chyba napisania własnego algorytmu sortującego w części praktycznej. Jeżeli w zadaniu nie masz podanego sposobu stosuj wbudowane funkcje języka.
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia przez Milesq Nałogowiec (29,230 p.)
jak wspomniał @icytower zadanie powinno być zaliczone, ale pewnie nie będzie ;) Informatyka w szkole to w większości algorytmika. W tym zadaniu chodzi o to, żeby sprawdzić, czy znasz algorytm sortowania. Mi ostatnio nauczyciel infromatyki przyczepił się do tego, że użyłem keywordu yield a w zadaniu powiedziano, że "można używać tylko operacji arytmetycznych +-*/" więc nie mogę używać innych części języka XD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,671 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

84,745 zapytań

133,550 odpowiedzi

295,964 komentarzy

56,007 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...