• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kłopoty ze sterownikami karty graficznej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Sebastian Jaromin Początkujący (420 p.)
Witam dostałem w ręce kilkuletniego już laptopa HP z Radeonem r4 oraz R5 m330. Niestety po instalacji systemu pojawiły się kłopoty.

Chcąc nie chcąc, nie mam płytki ze sterownikami, z kolei windows 10 sam jest sobie w stanie poradzić z takimi rzeczami. Niestety zauważyłem po kursorze, że co około 5 sekund następuje mikro przycięcie. Problem ustąpił po wyłączeniu w menadżerze urządzeń dedykowanej karty graficznej.

Pobrałem narzędzie Radeon adrenalin które zaktualizowało sterowniki do najnowszych. Problem dalej ten sam.

Poszukałem trochę po zagranicznym internecie i znalazłem kilka poradników które pokazują rozwiązanie problemu: wyłączenie opcji HDCP w panelu oprogramowania karty graficznej. Jednak opcja ta nie istnieje w najnowszej wersji Radeon adrenalin, przynajmniej u mnie. Postanowiłem spróbować zainstalować starsza wersję ale dalej nie szło znaleźć tej opcji.

Zrezygnowany wymazałem sterowniki do karty graficznej i pobrałem narzędzie AMD catalysys. I bach... Zaczęło wszystko działać jak nigdy. Do momentu wyłączenia laptopa.

Po próbie uruchomienia pojawił się ukochany niebieski ekran z informacją odnoście uszkodzonego sterownika. Domyśliłem się szybko, że chodzi o kartę graficzną. Jest tak za każdym razem. Problem w tym że nowsze sterowniki wpychają mnie ponownie w problem z mikro przycięciami.

System na Zintegrowanym układ graficznym z najnowszym sterownikiem działa bez zacięć oraz blue screenów jedynie jeżeli wyłączę kartę dedykowaną.

Być może ktoś miał podobne doświadczenie z AMD Radeon r4+R5 m330 bo przeszukując internet natknąłem się na dużą ilość problemów z tą konfiguracją.

Byc może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 kwietnia 2021 przez Ludek Obywatel (1,560 p.)
Zaktualizuj BIOS płyty głównej, bo może on nie obsługiwać najnowszych sterowników karty.
komentarz 25 kwietnia 2021 przez Sebastian Jaromin Początkujący (420 p.)
BIOS był aktualizowany niedawno poprzez narzędzie HP.  Chyba żeby zabrać się za to raz jeszcze.
komentarz 25 kwietnia 2021 przez Ludek Obywatel (1,560 p.)
Skoro niedawno to nie trzeba.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 415 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 193 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 2,979 wizyt

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...