• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Big Data - Python + Baza danych - Dodatkowe pomysły

Object Storage Arubacloud
0 głosów
484 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Python przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
Hejka!

Chciałabym Was zapytać o dodatkowe pomysły, które można wziąć pod uwagę przy badaniu ruchu ulicznego z kamer w czasie rzeczywistym. Baza danych (mongoDB) będzie wypełniana na bieżąco, gdy kamera danego miasta będzie aktywna, zaś kod będzie pisany w języku Python. Z pewnością, można mierzyć częstotliwość ruchu drogowego, czyli ilość pojazdów przejeżdżających, powiedzmy, po przekroczeniu jakiejś linii na ekranie. Mogą to być również godziny szczytu, które wpływają na ilość danych. Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, na co zwrócić uwagę przy analizie takich danych?

Byłabym zobowiązana za wszelkie podpowiedzi i wskazówki! :)

Pozdrawiam serdecznie.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 24 kwietnia 2021 przez gorgonkowa
 
Najlepsza
Po pierwsze to weź pod uwagę, że mierzenie pojazdów to kilka czynników, m.in. natężęnie, czyli ile pojazdów przekroczy jakiś przekrój poprzeczny w jednostce czasu, np. P/h czy tzw. pojazdy umowne E/h. Druga sprawa to gęstość ruchu, czyli ile pojazdów znajduje się w danej jednostce czasu na danym odcinku. I tak na prawdę często gęstość jest nawet lepszym parametrem, na pewno dokładniej można wyznaczyć choćby poziom swobody ruchu PSR mają informacje o gęstości niż tylko o natężeniu.

W praktyce często natężenie liczy się nie tyle z kamer co na podstawie osobnych danych np. z pętli umieszczanych w jezdni. Tutaj oczywiście są pewne problemy chociażby z rozpoznaniem rodzaju pojazdu itp. I tutaj kolejny temat - analizy ruchu należy prowadzić uwzględniając strukturę rodzajową w podziale na jakieś grupy pojazdów. Do tego dochodzi analiza prędkości jeśli jest to konieczne, analiza z rozkładem ruchu na skrzyżowaniach (diagramy ruchu) itp.

Pytanie podstawowe zatem - w jakim celu ma być to oprogramowanie i jakie dane wejściowe będziesz posiadał. Temat analiz ruchu i prognozowania PSR, zdarzeń drogowych itp. itd. to temat bardzo złożony.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 470 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 377 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 417 wizyt

92,669 zapytań

141,567 odpowiedzi

320,033 komentarzy

62,034 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...