• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z programem Code Blocks

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
3,076 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w C i C++ przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)
zamknięte 9 kwietnia 2015 przez CrookedKnee

Witam Koderską Społeczność

Zawsze swoją pasję skupiałem na tworzeniu stron internetowych. Ale czytając tutejsze posty, oraz oglądając filmy pana Zelenta, stwierdziłem, że chcę poznać język C++. Odpaliłem więc poradnik związany z tym językiem, pobrałem i zainstalowałem w ten sam sposób jaki był przedstawiony na filmie. Wszystko działało, aż to mojego 5 programu. Gdy już powiedziałem "Wow, ten język wcale nie jest trudny ! Myślę, że będę miał zabawę na najbliższe tygodnie.", coś się popsuło. Postępowałem zgodnie z instrukcjami pana Zelenta i gdy już miałem sprawdzić działanie programu, kliknąłem F9... i nic się nie stało. Przeinstalowałem program ale wciąż nic.

Tutaj pytanie do was moi mili, czy to z mojej winy, czy może program lub kompilator. Mam nadzieję, że opisałem mój problem w miarę zrozumiale :).

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany.

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
wybrane 9 kwietnia 2015 przez CrookedKnee
 
Najlepsza
Być może to antywirus namieszał ci w CodeBlocksie (zagrożenia tam nie ma, po prostu pakiet mingw uruchamia w systemie pliki EXE i to takie, które sam utworzył - z punktu widzenia antywirusa to dość podejrzane zachowanie, prawda). Rozwiązaniem jest dodanie CB do strefy zaufanej antywirusa.

Potrzebowalibyśmy screena albo komunikatu, który się pojawia po naciśnięciu F9.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 9 kwietnia 2015 przez HaKIM
Ktoś tu pracuje po nocach. "Choć pracą ciężko to nazwać" - Mirosław Zelent, odcinek css.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Chyba pierwszy raz ktoś mnie cytuje :) Dobrej nocy!
komentarz 9 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dziękuję. Wzajemnie. Miło być tym pierwszym. Tak btw. program Silght Edge powoli wcielam w życie, dzięki Panu. :)
komentarz 9 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)

Dodałem program Code Blocks do strefy zaufanej antywirusa, niestety nie pomogło. Jeszcze raz przeinstalowałem, ale tym razem wyświetlił się taki oto komunikat:

Znaczenie rozumiem, ale nie mam pojęcia o jaki plik może chodzić.

PS: Po wciśnięciu F9 nie wyświetla się żaden komunikat, po prostu nic się nie dzieje :).

komentarz 9 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Upewnij się, że pobrałeś wersję zawierającą kompilator GNU GCC (to ta wersja z mingw w nazwie). Jeśli tak, to wybierz Settings - Compiler - Reset Defaults - Yes
komentarz 9 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)
Reset ustawień rozwiązał problem :)

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas, temat uważam za zamknięty.
komentarz 11 listopada 2020 przez Jonas Nowicjusz (100 p.)
ja zresetowalem ustawienia i ciongle nic sie nie dzieje
komentarz 12 listopada 2020 przez Bun1o Obywatel (1,620 p.)
@Jonas, nie mam pojęcia jak wygrzebałeś tego posta :D. Jeżeli masz problem z samym klawiszem F9, to spróbuj kombinacji fn+F9, albo po prostu używaj zielonej zębatki u góry
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)

Wydaje mi się, że nie masz ustawionego kompilatora.

Sprawdź : Settings - > Complier - > I czy masz wybrany w  "Selected Compiler " GNU GCC Compiler

Jeżeli masz, to wydaje mi się, że nie masz zlinkowanego MinGW dla Code:Blocksa.

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Może ukryłeś konsolę, a kod zawierał błędy i dlatego program nie mógł być uruchomiony.

Jeśli nie F9, to w pasku na górze masz taki trybik (Build) oraz strzałkę (Run). Użyj tego.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 961 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w C i C++ przez DanielCEO Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 501 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 394 wizyt
pytanie zadane 4 września 2020 w C i C++ przez malvator Użytkownik (720 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...