• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Debian] problem z postgresql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
711 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez New_programmer Początkujący (340 p.)
Cześć, mam mały problem. Na studia mam zrobić kilka prostych zadań w debianie. Mam problem z utworzeniem bazy danych dla użytkownika w postgresql. Po wydaniu komendy "createdb -U user3 dbuser3" otrzymuje następujący błąd:

createdb: nie można połączyć się do bazy danych template1: KATASTROFALNY: Równoległa autoryzacja nie powiodła się dla użytkownika "user3"

Jest ktoś w stanie mi pomóc i krok po kroku wyjaśnić jak mógłbym rozwiązać ten problem? Dodam że jestem zielony w kwestii debiana i nie mam pojęcia jak mógłbym temu zaradzić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2021 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Pierwsza rzecz - czy założyłeś najpierw użytkownika?

Później sprawdź jaki sposób autoryzacji dla tego użytkownika jest wpisany w pg_hba.conf.

 

Jeśli nie wiesz o co pytam - poszukaj tutoriali w internecie odnośnie instalacji postgresa, dodawania użytkownika i modyfikacjach w pg_hba.conf. Bez tego będzie ciężko Ci w skrócie napisać co jak masz zrobić.
komentarz 23 kwietnia 2021 przez New_programmer Początkujący (340 p.)

Tak użytkownik był założony wcześniej, w pliku pg_hba.conf nie ma jednak wpisu o tym użytkowniku. Mam tylko coś takiego

komentarz 23 kwietnia 2021 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Jeśli to serwer do "zabaw" to dodaj wpis pod IPv4:

host   all all 0.0.0.0/0 password
komentarz 23 kwietnia 2021 przez New_programmer Początkujący (340 p.)
Rozwiąże to problem?
komentarz 23 kwietnia 2021 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
powinno poprosić Cię o hasło dla użytkownika przy wykonywaniu poleceń "w jego imieniu"

oczywiście po dopisaniu do pliku i zapisaniu zmian trzeba uruchomić ponownie usługę postgresa (być może wystarczy reload, ale restart jest pewniejszy)
komentarz 24 kwietnia 2021 przez New_programmer Początkujący (340 p.)
Niestety nic to nie zmieniło
komentarz 24 kwietnia 2021 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
to może utwórz bazę "normalnie" bez podania użytkownika,  a potem zrób granta na całą bazę dla użytkownika user3

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 780 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2017 w SQL, bazy danych przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 938 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2022 w C i C++ przez Jakata Nowicjusz (130 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...