• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nauka Node.js nie znając Java Scriptu

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w JavaScript przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
zamknięte 23 kwietnia 2021 przez janzw4

Hej mam dwa pytania smiley 1. Czy warto zacząć się uczyć Node.js nie znając wogóle Java Scriptu ? 2. Czy Node.js może  całkowicie zastąpić mi php na stronie ? Czyli np. czy mógłbym w nim zrobić rzeczy typu: logowanie, rejestracja, komentarze, posty i inne takie ? smiley

 

komentarz zamknięcia: Uzyskałem odpowiedź na moje pytanie :p
komentarz 22 kwietnia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Generalnie polecam się zastanowić czy node.js to dobry wybór dla ciebie. Ostatnio robiłem testy wydajności i Node.js wypadł 3x wolniej od .Net Core. Tak więc z tym node.js nie jest tak kolorowo :)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
wybrane 22 kwietnia 2021 przez janzw4
 
Najlepsza
Najpierw 2 pytanie: tak, da się to zrobić w nodejs, ale będzie to raczej trudniejsze niż w PHP.

Pierwsze pytanie: aby stworzyć hello world w nodejs wystarczy podstawowa znajomość składni js. Czym bardziej skomplikowane rzeczy będziesz tworzył tym lepiej dla ciebie poznać zaawansowaną składnię, ale na początek weź sobie jakiś kurs js z youtube(osobiście polecam z kanału pasja i formatyki) i naucz się podstaw. Bez tego do node js nie warto podchodzić.
komentarz 22 kwietnia 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Dziękuję za odpowiedź smiley Mam tylko jeszcze pytanie, w jakim języku (nie licząc php) najprościej zrobić systemy typu logowanie, rejestracja itp. ?

4
komentarz 22 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

@Scheduler,

będzie to raczej trudniejsze niż w PHP

Nie zgodzę się. To po prostu całkowicie inaczej zaprojektowana technologia. Dlatego powiedziałbym, że najzwyczajniej w świecie inne, niekoniecznie trudniejsze. 

komentarz 22 kwietnia 2021 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
@Commander,

Zgadzam się z Tobą i przyznaję swój błąd bo użyłem pewnego skrótu myślowego. W tym słowie raczej chodziło mi o "dla niedoświadczonej osoby raczej", a z tym, że php jest dla osób wchodzących w te technologie przy systemach logowania itp. itd. przyjaźniejsze(natywna obsługa sesji, mysqli) chyba się już zgodzisz?
komentarz 22 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Prawdę mówiąc nie wiem. Dla całkowicie nieobeznanej w tych tematach osoby to chyba bez większej różnicy.
+5 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
1. Nie.

2. Tak.
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
node.js to nie jest inny język, to javascript

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2023 w JavaScript przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 6 września 2021 w JavaScript przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 530 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...