• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czyszczenie komputera w serwisie - problem

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
292 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez MrMock Bywalec (2,890 p.)
Witam, oddałem dzisiaj komputer stacjonarny do czyszczenia + wymiany pasty. Zwykle robiłem to sam, jednak chciałem pierwszy raz dać do specjalisty, żeby zrobił to porządnie. I teraz moje pytanie, czy to normalne, że jest wyczyszczony tylko radiator i wymieniona pasta? Zapłaciłem 160 zł i liczyłem, że będzie błyszczał a w obudowie (niestety przezroczysta i to wszystko widać) latają kłębki kurzu nawet po 2-3cm. przednie wiatraki nie były wcale ruszone, a przednie kratki nie przepuszczają nawet światła, a co dopiero powietrza. Tak jak wspominałem, pierwszy raz oddałem do serwisu komputer na czyszczenie, więc nie wiem czego się spodziewać.

Czy to jest typowe czyszczenie? czy jednak złożyć reklamację?
3
komentarz 21 kwietnia 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zmiana pasty i wyczyszczenie radiatora CPU to 10 min roboty. 160zł PLN za tyle czasu to sporo, ale jeżeli tylko to było w usłudze i taki jest cennik, to... no cóż drodzy specjaliści :P Ale czy to normalne? Nie wiem.

Skoro sam umiesz to zrobić po co łudzić się, że ktoś zrobi to dla Ciebie lepiej?

Puszka sprężonego powietrza, wykręcasz wentylatory z filtrami i wszystko wydmuchasz. Wentylatory wyczyścić pędzelkiem i też delikatnie przedmuchać i tyle. Koszt max 2h czasu i 10 zł za sprężone powietrze.

Ja tak robię co pół roku. Pastę zmieniam raz na rok. MX-2 za 20zł starczy na kilka lat.

Moja opinia: Dałeś się naciągnąć.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
Z Twojego opisu, można wnioskować, że "czyszczenie" komputera jest niekompletne i za 160 mogli się trochę bardziej "postarać". Moja rada na przyszłość jak coś oddajesz do serwisu zawsze zrób sobie zdjęcia sprzętu (w środku też - ze "otwartą" obudową). Sprawdź, czy nie podmienili części np.: kości pamięci (niby tyle samo pojemności i taktowanie też, a inne tańsze niż miałeś) - nie mówię, że wszystkie serwisy tak robią, ale ...
2
komentarz 21 kwietnia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Najpierw trzeba się dogadać co do świadczenia usług. Bo między czyszczeniem całego komputera, a tylko kilkoma jego częściami jest duża różnica. Także warto ustalać takie rzeczy na początku. smiley

komentarz 21 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

W sumie masz rację @JakSky, coś jakby, zakres usługi.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 327 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 4 października 2019 w JavaScript przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...