• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z siecią Wi-Fi

Object Storage Arubacloud
+1 głos
241 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Urządzenia mobilne przez Ola1009 Nowicjusz (150 p.)
Mój telefon łączy się z domowym Wi-Fi ale nie ma dostępu do internetu. Na komputerze wszystko działa, u innych domowników również więc to problem z moim urządzeniem. Pogrzebałam trochę w ustawieniach i okazało się, że internet działa gdy zmienię opcję w ustawieniach prywatności. Zmieniłam dotychczasowa opcję "Użyj urządzenia MAC", na opcję "Użyj losowego adresu MAC" i od tej pory działa wszystko normalnie. Tylko tutaj pojawia się pytanie, gdyż zupełnie się na tym nie znam. Czy może tak zostać i o co z tym tak naprawdę chodzi?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Wygląda jakby w routerze ktoś dodał adres MAC Twojego urządzenia na czarną listę.

1
komentarz 21 kwietnia 2021 przez Ola1009 Nowicjusz (150 p.)
Sprawdziłam to i nie ma nigdzie informacji żeby mój adres był zablokowany. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale obecnie jestem na roamingu krajowym bo moja obecna sieć ma jakiś problem z sygnałem
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (254,570 p.)
edycja 21 kwietnia 2021 przez VBService

Random Hardware Addresses for New Wi-Fi Network Connections

When you're not connected to Wi-Fi, your PC sends a signal to look for Wi-Fi networks in the area to help you get connected. The signal contains the unique physical hardware address (aka: MAC) for your device. Some places, for example shopping malls, stores, or other public areas, might use this unique address to track your movement in that area. If your Wi-Fi hardware supports it, you can turn on random hardware addresses to make it harder for people to track you when your PC scans for networks and connects.  wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 683 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 4,261 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 4,791 wizyt

92,691 zapytań

141,603 odpowiedzi

320,103 komentarzy

62,051 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...