• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Włamanie na konto na FB

Object Storage Arubacloud
0 głosów
803 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez LESIUUU Nowicjusz (160 p.)
Witam ostatnio zauważywałem dziwną aktywność w sekcji Logowania i Wylogowania na FB. Jest tam kilkanaście przypadków zalogowania jak i wylogowania, które są podpisane moim ip internetu mobilnego. Obawiam się, że nie jest to aktywność zrobiona przezemnie i mam następujące pytanie. Czy jest możliwość, że moi rodzice mają drugą karte sim zarejstrowaną na mój numer (jestem w Play) i logują sie na moje konto niezauważeni przez blokady facebooka przez to, że posiadają ten sam numer ip co mój. I dlatego wyświetlają się takie aktywności czy jest to nie możliwe? Słyszałem, że w T-Mobile jest opcja Tandem która umożliwia posiadania dwóch kart sim na jeden numer.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Jest możliwość, ale nie na tej samej karcie sim- karta jest jedna- przypada na jeden numer. Moga logować się z twojego numeru, do tego nie potrzebują karty sim. Ip nie posiada twój nr, ip Adres IP (ang. IP address) – liczba nadawana interfejsowi sieciowemu

Zapytaj rodziców. 

komentarz 20 kwietnia 2021 przez LESIUUU Nowicjusz (160 p.)
Co rozumiesz przez to, że logują się z mojego numeru? Chodzi Ci o to, że w loginie go wpisują? Czy wtedy nie wyświetlałby się adres ip urządzenia z którego by to robili a nie mojego smartfona
komentarz 20 kwietnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Czytałem o przypadkach gdy "hackerzy" zgłaszają do operatora, że zgubiono kartę sim i dostają duplikat. W ten sposób przejmują czyjeś smsy.
komentarz 20 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
na pewno jesteś na tyle ważny i twoje dane są na tyle "interesujące", że hakerzy fatygowali by się żeby coś takiego robić :)
1
komentarz 21 kwietnia 2021 przez LESIUUU Nowicjusz (160 p.)
Tak wiem, ale nie mówimy tu o przypadku hakerów. Zastanawiam się czy to wogole możliwe by dwa urządzenia mogłyby korzystać z jednego internetu mobilnego o tym samym ip i czy wogóle nie zostało by to wykryte przez FB jako oddzielne urządzenia
komentarz 21 kwietnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

@Wiciorny,  Tu nie chodzi o dane, tylko o SMS z kodami autoryzacyjnymi z banków.

komentarz 21 kwietnia 2021 przez LESIUUU Nowicjusz (160 p.)
Posiadam aplikacje od google do uwierzytelniania, a nie smsów
komentarz 21 kwietnia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
W tym przypadku nie ma to znaczenia. Token sesji jest przechowywany na urządzeniu i IP ani karta SIM nie mają na to wpływu. Możliwe, że jakaś aplikacja wywołuje żądania do FB, stąd taka aktywność.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,088 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez monik131 Nowicjusz (120 p.)
–11 głosów
3 odpowiedzi 4,179 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 315 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez RAD Obywatel (1,810 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...