• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zbindować klawisze, np W i R tak żeby wciskając W komputer widział również R

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
236 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez Tuptus0190 Nowicjusz (130 p.)
Ma działać w przeglądarce chrome
komentarz 20 kwietnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Sprecyzuj pytanie - co masz na myśli, że przy wciśnięciu W komputer ma też widzieć R?
komentarz 20 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Czy może, chodzi Tobie, o wykrycie wciśnięcia kombinacji dwóch liter W + R na klawiaturze? 

komentarz 21 kwietnia 2021 przez Tuptus0190 Nowicjusz (130 p.)
O właśnie o to to, jestem laikiem w tej dziedzine i stąd mój nie dokładny opis i niesprecyzownay

Tak jak kolega mówi chodzi o wykrycie kombinacji W+R przez komputer podczas gdy ja będę wciskał tylko samo W
komentarz 21 kwietnia 2021 przez Tuptus0190 Nowicjusz (130 p.)
Tak jak kolega wspomniał chodzi o wykrycie kombinacji W+R przez komputer podczas gdy ja będę wciskał tylko samo W

Myślałem o autohokey ale średnio się znam. I nie potrafię skryptów pisać

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2021 przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)

Zadałeś bardzo nieprecyzyjne pytanie, ogólnie do "bindowania", a raczej nasłuchiwania na dane zdarzenie w przeglądarce służy mechanizm EventListener, możesz dodać taki nasłuchiwacz na zdaczenie keydown, sprawdzać czy wciśnięty przycisk to ten który cię interesuje i wtedy wykonywać jakąś operacje

komentarz 21 kwietnia 2021 przez Tuptus0190 Nowicjusz (130 p.)

To już wgl czarna magia co piszesz poczytam o tym. Może coś wykmine , chodzi mi jak kolega wyżej wspomniał o wykrycie kombinacji W+R przez komputer podczas gdy ja będę wciskał tylko samo Wsmiley

komentarz 21 kwietnia 2021 przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)

Chodzi ci wykrycie tego zdarzenia przez system(wciskasz w przeglądarce "w", a system widzi to jako kombinacje "w" + "r"), czy o to aby w taki sposób interpretowała to przeglądarka? 

W pytaniu napisałeś "Ma działać w przeglądarce chrome" więc założyłem że to o własnie przeglądarke chodzi

Jeżeli przeglądarka ma widzieć wciśnięcie klawisza "w" jako kombinacje "w" + "r" to w jakim celu? Na myśl przychodzi mi tylko coś takiego - "symulacja" wciśnięcia dwóch przycisków podczas pisania

komentarz 22 kwietnia 2021 przez Tuptus0190 Nowicjusz (130 p.)

Porostu do gry przeglądarkowej potrzebuje bo nie dam rady wcisnąć dwóch na raz, bo mam złamane palce kciuka i wskazujący więc lipa, więc taka pomoc by była wskazana aa druga ręka na myszce smileymyślałem o czymś prostym np autohotkey tylko że skryptu nie umiem pisać ich 

komentarz 22 kwietnia 2021 przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)
To co teraz napisałeś zmiania postać rzeczy, sam używam skryptów AHK, ale tylko do pracy z gitem, więc nie wiem czy istnieje możliwość napisania skryptu który rozwiąże twój problem, przy czasie poszperam po internecie, może coś znajde, no i oczywiście szybkiego powrotu o zdrowia życze
komentarz 22 kwietnia 2021 przez Tuptus0190 Nowicjusz (130 p.)
Dziękować uprzejmie , pozdrawiam jesteś pierwszą osobą która mi coś wgl nakresliła jeszcze raz dziękować

Nie sądziłem że to będzie aż takie kłopotliwe ale, cóż jak się nie da to trudno, a nie ma opcji lub jakiś ustawień konsoli żeby zmienić przypisane klawisze lub właśnie je połączyć ?
komentarz 22 kwietnia 2021 przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)

Zakładam, że poradzisz sobie z instalacją AHK i utworzeniem skryptu, jeżeli nie to w necie jest pełno tutoriali(również po polsku). Natrafiłem na wątek na forum który wydaje się odpowiadać na twój problem - zerknij tu, napisałem również na szybko przykład który możesz dostosować do swoich potrzeb:

;przyklad
$W::	;przy nacisnieciu "w" zostaną wciśnięte "a" i "r" 						
send, {A}{R}				
return

Wydaje mi się, że to rozwiąże problem. I tak na przyszłość staraj się zadawać precyzyjne pytania z dokładnym opisem sytuacji - to bardzo pomaga

komentarz 23 kwietnia 2021 przez Tuptus0190 Nowicjusz (130 p.)

A dziękować uprzejmie, napewno zastosuje się do twych wskazówek smiley

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 885 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2015 w Python przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...