• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Teleinformatyka a bycie programistą.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
710 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rinsu Nowicjusz (170 p.)
Niedługo będę pisać maturę. Wybrałem rozszerzenia z matematyki, fizyki, informatyki oraz angielskiego. Problem polega w tym, że raczej nie uda mi się napisać na tyle dobrze aby dostać się na informatykę w uczelniach, które mnie interesują. Dostanę się prawdopodobnie na teleinformatykę i tu pojawia się moje pytanie. Czy ukończenie studiów na tym kierunku pomoże mi jakkolwiek w dostaniu pracy jako programista bliżej nieokreślonego języka/języków(póki co zdążyłem poznać podstawy c++ i js)? Czy wpłynie na zarobki? A może lepiej odpuścić studia i poświęcić ten czas na naukę programowania we własnym zakresie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Pomoże, a może zaszkodzi zależy od Ciebie. Na pewno nie widzę różnicy w tym czy pójdziesz na informatyke, czy teleinformatykę jeśli chcesz być programista, to jest to zależne od Ciebie- znam świetnych programistó po "filozofi", filologi i innych studiach tego typu, akurat ten zawód - nie wymaga studiowania na tego typu kierunkach, co prawda ja nie piszę żę takie coś " nic nie daje" bo  ja na studiach nauczyłem się matmy, algorytmiki, myślenia które bardzo pomogło mi w programowaniu.
Szczególnie ważne jest coś co będzie Ci potrzebne całe życie: logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów... algorytmy - a myślę, że na teleinformatyce tego równie nie mało będzie :)
Jak mówie nawet idąc na studia informatyczne a nie robiąc nic, nie zostaniesz programistą po studiach, bo tam programowania raczej się nie nauczysz, tylko spojrzysz

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 530 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 581 wizyt
pytanie zadane 4 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ryszard Petro Początkujący (300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 797 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...