• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript API - Post request - nagłówki i uwierzytelnianie

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
503 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2021 w JavaScript przez czarny Początkujący (260 p.)
Część,

Chciałbym wykonać żądanie w tampermonkey na stronie która posiada formularz i wysyła dane do bazy. Mam trochę danych do wprowadzenia nie chce tego robić ręcznie a muszą one być wywoływane w określonych warunkach w zależności co user wykona za operację. W ta część nie musimy się zagłębiać bo jakoś sobie poradziłem. Natomiast problem mam z wysłaniem danych.

Jedyne co mam z informacji o tym to F12 w przeglądarce. Wysylajac ręcznie na stronie dane z szablonu pojawia się element na liście w zakładce Network (mowa o devtoolu w Chrome) wygląda jak wysłanie żądania do serwera stronaXYZ/news/data. Po kliknięciu w obiekt na liście jeden z parametrów to json z wpisanymi danymi do szablonu.

Pytanie brzmi czy z tego poziomu mogę jakoś sprawdzić jakie nagłówki muszę wysłać czy muszę się jakoś uwierzytelnianiac dodatkowo bo strona wymaga dodatkowych uprawnień itp itd. jak poradzić sobie gdy nie mam dokumentacji do api.

Próbowałem masy przykładów z google ale czegoś brakuje.

Nie liczę na gotowy kod bo też nie udostepniam nic lecz na sposób jak radzić sobie w takich przypadkach. Jak poprzez devtoola dojść do tego co muszę wykonać.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Zakładka Network dostarcza wszystkie nagłówki. Jeśli w zakładce "Headers" nie ma żadnego nagłówka typu Authorization, to znaczy, że nie został wysłany.

Może gdzieś jest jakiś token anty-CSRF, który zmienia się co wysłany request? Albo brakuje Ci jakiegoś ciasteczka.

komentarz 19 kwietnia 2021 przez czarny Początkujący (260 p.)
Jak mogę sprawdzić ten token? Ciasteczka są lecz jest ich dosyć dużo nie wiem czy wszystkie są wymagane. Kiedyś słyszałem o jakiejś wtyczce do tego typu tematów która pokazuje co i jak trzeba ustawić ale nie mogę tego odnaleźć.
komentarz 19 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Jak mogę sprawdzić ten token? 

No może być właśnie w jakimś ciasteczku. Albo w formularzu, w jakimś ukrytym polu, będzie się zmieniał za każdym odświeżeniem strony.

1
komentarz 19 kwietnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Zakładka Network dostarcza wszystkie nagłówki. Jeśli w zakładce "Headers" nie ma żadnego nagłówka typu Authorization, to znaczy, że nie został wysłany.

Warto dodać, że czasem w zakładce Headers requesta jest informacja "provisional headers are shown" i wtedy nie można odczytać wszystkich nagłówków.

komentarz 19 kwietnia 2021 przez czarny Początkujący (260 p.)

@Comandeer,

 

Zakładając że nie ma ukrytych nagłówków bo wtedy już temat chyba nie do przeskoczeniea. Token jak wspomniałeś ​​​​​​ze zmienia się co odświeżenie strony to nie będzie problemu jak będę używać ciągle tego samego które raz sprawdzę? 

1
komentarz 19 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Będzie. Właśnie na tym polega całe zabezpieczenie, żeby nie dało się go pobrać raz i używać non stop.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2018 w JavaScript przez kuba_kuba Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 117 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2019 w C i C++ przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 480 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2020 w Java przez Xarti Obywatel (1,380 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...