• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python, jakie książki 2021r. ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,015 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w Python przez Volie Nowicjusz (130 p.)
Witam. Przymierzam się do nauki pythona, jestem po kilku lekcjach z materiałów wideo.
Myślałem nad tymi pozycjami:
1) Python. Wprowadzenie. Wydanie V Autor: Mark Lutz
2) Python. Instrukcje dla programisty  Autor: Eric Matthes
3) Efektywny Python. 90 sposobów na lepszy kod. Wydanie II Autor: Brett Slatkin
4) "Zaawansowany Python. Jasne, zwięzłe i efektywne programowanie" Luciano Ramalho

Tylko teraz nie wiem czy pozycja 1 i 2 nie będą się powielały. Pierwsza książka ma ok. 650 stron, druga 1500
Ale widzę, że więcej opinii i bardziej na topie jest ta 1. Może ktoś miał obie i może polecić ?
Nie mam problemu z tym aby kupić całą listę, ale czy to ma sens ?:)

Aha, wolicie książki w postaci papierowej czy elektronicznej /mobi/epub/pdf ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2021 przez niezalogowany
edycja 18 kwietnia 2021

Bardzo Dobra Lista yes Śmiało możesz atakować aż do pozycji numer 3(chronologicznie). Czwórkę zostaw sobie na deser wink tzn na później...później laugh

Ja preferuje oldschool => wydania papierowe<3.

Powodzenia i Pozdrawiam serdecznie wink

Zwracaj uwagę na wydania.(rok)

https://automatetheboringstuff.com/ wink

 

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2021 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Sprostowanie: Python. Wprowadzenie. Wydanie V ma prawie 1500 stron.

Z tej listy znam Python. Wprowadzenie. Wydanie IV (wcześniejsze wydanie) oraz Efektywny Python. 90 sposobów na lepszy kod. Wydanie II. Co do pierwszej książki to przeczytałem tylko część z niej, gdy kilka lat temu zacząłem się uczyć Pythona. Już wtedy wydawała mi się zbyt rozwlekła. Odniosłem wrażenie, że autor po kilka razy tłumaczy to samo używając innych słów. Chyba z tego powodu nie przeczytałem jej całej. Po prostu znalazłem inne materiały, może też dlatego, że miałem wcześniej do czynienia z programowaniem. Z drugiej strony dla osoby nie obytej z programowaniem może być dobra.

Co do książki Efektywny Python. 90 sposobów na lepszy kod. Wydanie II to jest to książka dla osób bardziej zaawansowanych. Początkująca osoba się szybko zniechęci. Ta książka omawia co się dzieje pod spodem i jak zoptymalizować wykonywanie kodu, wykorzystując mniej oczywiste mechanizmy Pythona.

Co do wersji książki, to każdy format ma zalety i tak też na to patrzę:

  • papier: mogę odpocząć od komputera, zabrać książkę w dowolne miejsce, np. do ogrodu i się relaksować. Takie podejście ma sens, gdy książka ma więcej teorii.
  • pdf: trafiają się pozycje, gdzie jest dużo kodu. Wtedy szybciej skopiować coś z książki do konsoli i modyfikować.

W moim przypadku książki w formie papierowej są po polsku, a większość elektronicznych wersji po angielsku. Co do samych materiałów, to szukam po sieci. Jest tego tyle, że moim zdaniem szkoda wydawać zbyt dużo na książki papierowe.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2022 w HTML i CSS przez zbiku25 Bywalec (2,940 p.)
–4 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w C i C++ przez ka-karola Początkujący (290 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...