• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Działanie systemu logowania na stronie bez hostingu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
267 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w SQL, bazy danych przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
Cześć,
jestem jak na razie kompletnie zielony jeśli chodzi o SQL, PHP i bazy danych. Od kilkunastu dni piszę w htmlu stronę internetową (bez hostingu żeby ją wyświetlić sobie na komputerze to trzeba pobrać do niej pliki jak np. zdjecia, index, podstrony itd.). Postanowiłem dodać do niej również jakiś w miarę prosty system logowania (bez rejestracji). Moje pytanie, więc brzmi - czy można zrobić bazę danych jako zwykły folder z plikami do pobrania (jak resztę strony) bez korzystania z xammp'a, mysql'a, czyli bez zamysłu późniejszego wrzucania witryny na jakiś hosting?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (253,100 p.)
wybrane 16 maja 2021 przez bazyl8796
 
Najlepsza

Możesz na potrzeby tego zadania "zasymulować" bazę danych do logowania używając: localStorage

A tu przeczytasz, dlaczego localStorage "w normalnych" warunkach pracy strony nie nadaje się do systemu logowania
[ edit ] temat jest bardziej "rozległy" localStorage why is not safe to use?.

 

Jak zapisać, pary: login i hasło do localStorage

 

wink  JavaScript: Login/Register with localStorage

 

sessionStorage ]

[ edit ]  [ Using IndexedDB ]

1
komentarz 18 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

A tu przeczytasz, dlaczego localStorage "w normalnych" warunkach pracy strony nie nadaje się do systemu logowania Is LocalStorage safe to use?.

Taki słaby ten artykuł. Raptem wymieniono z ataków XSS, ale nie wspomniano choćby o sposobach ich zapobiegania (jak choćby Content Security Policy). No i co z takimi rzeczami, jak np. tokeny JWT – gdzie je przechowywać? W czym jest lepsze IndexedDB do takich rzeczy? Też to nie zostało wyjaśnione.

PS serio, weźmy nie linkujmy do W3S, skoro MDN robi praktycznie wszystko lepiej.

+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2021 przez Łukasz99 Początkujący (260 p.)
Można, why not, tylko ogólnie chodzi Ci o takie testowe tworzenie tego dla siebie co nie? Bo tak sobie pomyślałem że chyba masz szatański plan wysyłania ludziom plików i na zasadzie "wejdź na moją stronę"
komentarz 18 kwietnia 2021 przez bazyl8796 Obywatel (1,020 p.)
Nie, bo ja mam do przyszłego piątku wysłać jakąś autorską stronke na informatyke i tak sobie pomyślałem, żeby dodać system logowania, że np. wpisuje się jakieś już ustalone haslo i nazwe typu (login) nauczyciel i (haslo) nauczycielhaslo - klika się "zaloguj" i wyświetlana jest jakaś konkretna strona.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 549 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 420 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2021 w C# przez disaster Bywalec (2,120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...