• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Optymalny uploading plików do AWS S3

Object Storage Arubacloud
+1 głos
278 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w JavaScript przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 19 kwietnia 2021 przez Jakub 0

Witam, w celu nauki łączenia backendu z AWS, piszę prostą aplikację w stylu notatnik. Na frontendzie wykorzystuje Editor.js jako alternatywę dla WYSIWYG. Ogólnie nie mam żadnych czysto technicznych problemów z projektem. Zastanawiam się jednak nad optymalnym sposobem synchronizacji (składowania) zdjęć przesłanych przez użytkownika. Jak wiadomo, bezpłatne wykorzystanie aws jest ograniczone, chcę więc być oszczędny w korzystaniu z niego.

Do przesyłania obrazów z dysku, korzystam z następującego pluginu: https://github.com/editor-js/image

Działa to mniej więcej tak, że w konfiguracji narzędzia podaje api endpoint serwera do przesłania obrazu. Serwer w odpowiedzi ma wysłać url do zapisanego pliku. Początkowo wszystko wydawało się proste, mój serwer zapisuje dane do s3 i zwraca link.

Co jednak gdy ktoś na przykład będzie w kółko dodawał i usuwał ten sam plik? Za każdym razem, będze nowy request do aws'a.

I tu jest główna część pytania, czy w praktyce powinienem jakoś to zoptymalizować? Myślę o tym, żeby najpierw zapisywać pliki tymczasowo na moim serwerze, a dopiero co jakiś czas robić synchronizację z aws.

Czy tak to wygląda w praktyce? A może są jeszcze inne metody?

Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się ze mną ewentualnymi wskazówkami i materiałami, które mogłem pominąć.

Dziękuje i serdecznie pozdrawiam wink

komentarz zamknięcia: Uzyskałem informacje

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2021 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Dostałem odpowiedź w serwisie stack overflow: https://stackoverflow.com/questions/67151823/optimal-way-to-use-aws-s3-for-a-backend-application

Poczekam jeszcze, bo może ktoś coś ciekawego doda  wink

Jak nie, to zamknę pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 265 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w JavaScript przez czarny Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 73 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 281 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...