• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukam darmowego i prywatnego serwera email

Object Storage Arubacloud
+1 głos
215 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)

Witam. Jak w temacie - szukam takiego dostawcę email, który będzie oferował darmowe konto email, jednocześnie dbając o moją prywatność. Oto moje wymagania:

  • Nie chcę podawać przy rejestracji swoich danych osobowych, a zwłaszcza numeru telefonu.
  • Reklamy na stronie mogą być, ale żadnego spamu w skrzynce pocztowej, tak jak to robi onet.
  • Musi być dostęp do poczty przez IMAP i SMTP.
  • Nie chcę aby serwer blokował określone typy plików, tak jak to robi gmail.
  • TYLKO JA CZYTAM SWOJE MAILE

Rozmiar skrzynki pocztowej nie musi być duży, wystarczy 1 GiB.

Jeżeli ktoś zna dostawcę email, który spełnia te wymagania, proszę pisać.
Z góry dziękuję.

komentarz 16 kwietnia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

TYLKO JA CZYTAM SWOJE MAILE

Z tym może być problem.  Gdzieś tego maila musisz wysłać. Więc koniec końców będzie widoczny. Jak zależy Ci na anonimowość to wyślij osobie klucz do odszyfrowania wiadomości a sam szyfuj wiadomości. Wtedy masz 100% pewności.

komentarz 16 kwietnia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Tak czasami robię jeżeli komuś przesyłam jakieś wrażliwe dane, np. dane logowania. Tyle że nie umiem skonfigurować Thunderbird do wysyłania wiadomości PGP, więc po prostu szyfruję w ten sposób tekst i wklejam do maila.

Swoją drogą, szkoda że ktoś nie stworzył aplikacji która szyfrowałaby wiadomości przesyłane niebezpiecznym kanałem, jak SMS lub Messenger (chociaż kto wie?)
komentarz 16 kwietnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)

@JakSky, 100% pewności to nie ma nigdy! :)

Można użyć NAS-a jako serwer e-mail. Synology i QNAP mają dobry soft do tego celu.

komentarz 16 kwietnia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)

@JakSky, Z NAS-ami doświadczenia nie miałem. Próbowałem postawić Postfix na serwerze Linux (dla nauki) ale konfiguracja była zbyt skomplikowana i nawet nie miałem pewności czy nie będzie wymagana nazwa domeny dla zewnętrznego adresu IP żeby wysyłać maile do publicznych serwerów. Zresztą własny serwer pocztowy to chyba nie jest dobry pomysł?

komentarz 16 kwietnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
Serwer pocztowy na NAS to nie jest zły pomysł. NAS-y startują już od 700 zł. Te najtańsze na prockach ARM mają kiepską wydajność, ale ciągną mało prądu więc mogą pracować 24h. Instalacja appki e-mail na serwerze NAS odbywa się podobnie jak innych programów czy usług. Nie jest to skomplikowane.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Myślę że protonmail spełnia te wszystkie wymagania ale nie mam pewności co do  

  • Nie chcę podawać przy rejestracji swoich danych osobowych, a zwłaszcza numeru telefonu.

Dane osobowe raczej będziesz musiał podać no ale możesz wpisać fałszywe a co do numeru telefonu to chyba można wpisać ale napewno nie jest to wymagane do założenia konta 

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

Z danymi może być problem - coś zwykle trzeba podać, ale możesz podać fikcyjne.

Coś sobie wybierzesz: https://pl.vpnmentor.com/blog/5-wspanialych-alternatyw-dla-gmaila/

komentarz 16 kwietnia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
edycja 16 kwietnia 2021 przez Anedroid

ProtonMail odpada:

Tutanota też, bo również nie pozwala na dostęp przez IMAP, tym razem "ze względów bezpieczeństwa".

komentarz 16 kwietnia 2021 przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
Zoho i FastMail ma tylko płatne plany. A zaufać Yandex trochę się boję, w końcu to ruska firma. Choć może te obawy są nieuzasadnione.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2021 w Sieci komputerowe, internet przez lookash Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez admsker Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...