• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komentarze PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
363 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2021 w SQL, bazy danych przez Oskar123# Użytkownik (730 p.)
edycja 16 kwietnia 2021 przez Arkadiusz Waluk
Dlaczego na mojej stronie gdy ktoś wpisuje komentarz, pojawia się okno z napisem SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'127.0.0.1' (using password: NO)

Pomóżcie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ponieważ masz złe dane do logowania i tyle.

Jeżeli na stronie masz bazę to powinieneś podać dane do bazy nie z localhosta ale te które podawałeś przy tworzeniu bazy
komentarz 16 kwietnia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Poza tym cba jest u ciebie źle skonfigurowane bo wyświetla błędy. tam nie powinno ich być
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

UWAGA. ESET raportuje zagrożenie przy wejściu na stronę: trojan HTML/ScrInject!!!

Opis zagrożenia: HTML/ScrInject is detection of program code that redirects the browser to a specific URL location with malicious software. The program code of the malware is usually embedded in HTML pages.

komentarz 16 kwietnia 2021 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
to niezły trojan

taki protip: "trojany" na stronach INTERNETOWYCH są bezpieczne do momentu kiedy użytkownik zrobi coś głupiego, np kliknie w coś, albo założy konto. W żaden sposób nie można zainfekować kompa po prostu wchodząc na stronę (pomijając już potencjalne wykradanie danych).

W tym przypadku ESET podaje false positive bo strona nie ma certyfikatu SSL

 

i ten wygląd strony :D już się boję  https://imgur.com/a/tvNuQzB
komentarz 16 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

W żaden sposób nie można zainfekować kompa po prostu wchodząc na stronę

Oczywiście, że można. Patrz: 0-daye. 

komentarz 16 kwietnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

@techno16, AV nie na każdej stronie bez SSL wyświetla taki komunikat. Zatem coś jest nie tak ze stroną.

komentarz 16 kwietnia 2021 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

@SzkolnyAdmin, wszedłem, kliknąłem wszystko co się da, żadnego trojana nie ma. Zmień antywirusa albo mu nie ufaj :)

 

komentarz 16 kwietnia 2021 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

@Comandeer, nie można. Bez exploitowania dziur w oprogramowaniu czy w jakimś podejściu psychologicznym nic nie zdziałasz. Strona to wciąż strona, w żaden sposób nie włamiesz się użytkownikowi do konta jeżeli ma IQ > 10. Tak więc exploity to inna sprawa, ja mówię o typowej stronie internetowej (np. jak te forum).

 

komentarz 16 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Polecam poczytać, jak bardzo choćby Spectre zamieszał w "normalnych stronach".

Poza tym exploity na przeglądarki też istnieją, więc nie bardzo rozumiem, czemu je wykluczasz z dyskusji.
komentarz 16 kwietnia 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

@techno16, ja jednak rezygnuję z wizyty na stronie, którą AV tak raportuje. Jak ci pisałem, ESET nie daje takich komunikatów na innych stronach bez SSL.
 

komentarz 27 kwietnia 2021 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
malwarebytes na moim pliku exe (stworzonym przeze mnie) też wykrywa trojana :) a to zwykła apka

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w SQL, bazy danych przez Kamil Pixel Niedbals Użytkownik (650 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 690 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w SQL, bazy danych przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w PHP przez jared Gaduła (3,600 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...